• Majówka na plaży w Międzyzdrojach
  Ekstremiści z prawa i z lewa promują się wzajemnie, a media się nimi żywią. Tkwiąc przy tym w przekonaniu, że eksponując radykałów, można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Media prawicowe lansują lewicowców dotkniętych ołowicą mózgu, wierząc, iż tak zdyskredytują opozycję. Media opozycyjne dokładnie to samo czynią z nabuzowanymi hormonami agresji prawicowcami, by kompromitować PiS.
 • Obłożenie rzędu 70-80 proc. i wysokie stawki za nocleg – tak wygląda oferta hoteli i pensjonatów na moment przed majówką. To lepiej niż przed rokiem, a i tak za dobę w górach dwie osoby zapłacą ponad 341 złotych, a nad morzem 336 złotych – wynika z danych zebranych przez Open Finance.
 • Rodzina spaceruje nad morzem
  Kalendarz w tym roku sprzyja - wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego. Zanim jednak wybierzemy się na majówkę, warto pamiętać, że to czas żniw dla firm oferujących usługi turystyczne - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Wiosna nad Biebrzą
  Polska jest piękna, a wschodnia Polska jest... bardzo piękna. Kiedy ogląda się fotografie biebrzańskich łąk, grzęzawisk, łosi, bocianów i wszelkiej zwierzyny zamieszkującej podlaskie łąki i ostępy, przypomina się stare przysłowie: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". ZDJĘCIA opublikowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w ramach promocji naszego kraju za granicą.
 • Prognoza pogody
  Kończy się ładna pogoda. W piątek ochłodzi się i będzie padać. IMGW na długi majowy weekend nie zapowiada dobrej pogody, niestety w niektórych rejonach kraju temperatura spadnie do 13 stopni, a w nocy będą przymrozki nawet do minus 3 stopni.
 • Majówka nad ciepłym morzem zrujnuje twój portfel
  Od 4 do nawet 8 tysięcy złotych muszą wydać na krótkie rodzinne wakacje za granicą ci, którzy zaspali i na ostatnią chwilę zostawili rezerwowanie miejsc na długi majowy weekend. Do tego miejsc jest jak na lekarstwo. Dokładnie odwrotnie niż w kraju.
 • Rodzina
  Taka kumulacja rzadko się zdarza – w tym roku czekają nas jeszcze cztery długie weekendy: w maju, czerwcu, sierpniu i listopadzie. Prosząc pracodawcę o siedem dni urlopu wypoczynkowego, możemy zafundować sobie łącznie aż 22 dni laby.
 • Rusza letnia edycja karty tatrzańskiej
  W długi weekend majowy rusza letnia edycja karty tatrzańskiej, uprawniającej wczasowiczów do kilkudziesięciu zniżek na atrakcje turystyczne Podhala - poinformował pomysłodawca przedsięwzięcia Wojciech Argasiński.
 • Aby długi weekend we dwoje się nie dłużył
  Na co dzień mijacie się w biegu, a do przeżywanych razem przygód możecie zaliczyć co najwyżej wspólne przygotowanie kolacji. Aż wybije ta godzina i długo wyczekiwana majówka stanie się faktem. Całe trzy dni tylko wy dwoje, skazani na siebie w słońce i niepogodę, na głośnym deptaku lub nad cichym jeziorem... I co teraz?