• Pacjent w szpitalu
  W Polsce brakuje merytorycznej dyskusji o służbie zdrowia. Wiele zależy od odwagi polityków w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących pacjentów i funkcjonowania całego sytemu ochrony zdrowia - uważa Iwona Schymalla z portalu medexpress.pl.
 • Kraje Trzeciego Świata nie wykorzystują drogiego sprzętu medycznego
  Kraje słabo rozwinięte otrzymują kosztowny sprzęt medyczny, który nie nadaje się do użytku lub jest zbyt drogi w utrzymaniu. Aż 40 procent przekazywanych urządzeń nie działa - wynika z raportu opublikowanego w czasopiśmie "Lancet".
 • Internetowe Konto Pacjenta jest elektroniczną platformą gromadzenia, wymiany i udostępniania danych medycznych uprawnionym osobom
  W Klinice Chorób Metabolicznych krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego działa pierwsza w Polsce internetowa platforma współpracy lekarza i pacjenta - informuje "Dziennik Polski".
 • Najgorzej w ocenie pacjentów wypadają ginekolodzy, psychiatrzy i interniści
  Wolimy, gdy leczy nas kobieta. Mężczyzna w białym fartuchu w naszej opinii jest mniej zdyscyplinowany oraz częściej popełnia wykroczenia – przeważnie... seksualne. A komu wystawiamy najgorsze oceny? Oto ranking najmniej lubianych lekarzy.