• Sejm
  Eksperci, tak jak posłowie, różnią się w ocenach sposobu finansowania partii politycznych w Polsce. Ale większość z zaproszonych na debatę w Sejmie gości opowiada się za finansowaniem partii z budżetu.
 • PiS interweniuje u Pitery, bo działacze PO dostali dotację
  Prezes lubelskiego PiS poseł Krzysztof Michałkiewicz wystąpił do minister ds. walki z korupcją Julii Pitery o kontrolę w sprawie przyznania blisko 0,5 mln zł unijnej dotacji firmie dwóch członków zarządu PO w Lublinie.
 • O obcięciu pieniędzy dla partii i tak zdecyduje trybunał
  W piątek zdecydują, czy ograniczyć finansowanie ugrupowań politycznych. Platformie może zabraknąć głosów do obrony przyjętej przez Senat ustawy o zmniejszeniu o 50 proc. subwencji dla partii. Nawet jeśli jej się uda, sprawę rozstrzygnie Trybunał Konstytucyjny.
 • Zabrać partiom. PO sama ze sobą ściga się na poprawki
  Ograniczenie o 50 proc. subwencji budżetowych dla partii politycznych od 1 stycznia 2011 roku - przewidują poprawki zgłoszone we wtorek przez klub PO podczas senackiej debaty nad nowelizacją ustawy ograniczającej finansowanie partii politycznych.
 • Rząd sięga do naszych kieszeni. Więcej na partie
  O 9 mln złotych - więcej wydadzą podatnicy na finansowanie partii politycznych. Platforma Obywatelska zyska ponad 3 mln, Prawo i Sprawiedliwość 2,9 mln, a ludowcy 1,2 mln złotych