• Wypadek, przejście dla pieszych
  Mamy narażać ludzkie życie, bo wolimy rzadziej zatrzymywać się przed przejściami? Z Łukaszem Zboralskim, twórcą portalu BRD24.pl, który zajmuje się bezpieczeństwem na drogach rozmawia Krzysztof Śmietana.
 • Akcja Znicz
  Z niedzieli na poniedziałek, tuż przed godziną trzecią w nocy, w wypadku samochodowym zginął Wojtek. Mój kolega. Dziennikarz „Rzeczpospolitej”. Ojciec, przyjaciel, chórzysta, człowiek na bakier z modą i maszynką do golenia. Wesołek, dżentelmen starej daty, wierny klient koncernów tytoniowych. Tym, co nas połączyło, była miłość nie tylko do samochodów, lecz także do wina, dobrego jedzenia, podróży i życia jako takiego. Czerpał z niego garściami i nie pozwalał, by przelatywało mu przez palce.
 • Wypadek drogowy
  120 wypadków ze skutkiem śmiertelnym wydarzyło się od 19 czerwca, czyli od początku wakacji - poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
 • Na słabej jakości trasach zaniedbujemy bezpieczeństwo naszych dzieci. Widać to głównie w Polsce wschodniej.
 • Donald Tusk
  Donald Tusk odwołuje swoje słowa z 2007 r., którymi atakował Jarosława Kaczyńskiego. Już nie powtórzyłby, że "tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, nie na drogi". Premier przekonywał także na konferencji prasowej, że fotoradary to nie jest sposób na łatanie dziury w budżecie. Chodzi bowiem o poprawę bezpieczeństwa na drogach.
 • Policja - zdjęcie ilustracyjne
  W piątek na drogach międzynarodowych w całej Polsce i w większości krajów europejskich kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Akcja ma związek z kończącymi się wakacjami i wzmożonym ruchem na tych trasach.
 • Na polskich drogach będzie bezpieczniej?
  Rząd Donalda Tuska przyjął we wtorek projekt nowelizacji sześciu ustaw, który ma wdrożyć do polskiego prawa zapisy unijnej dyrektywy z 2008 r. o zarządzaniu bezpieczeństwem infrastruktury drogowej. Dzięki tym zapisom drogi mają być bezpieczniejsze.
 • Nowa służba bierze się za kierowców. Tego nikt się nie spodziewał
  Rząd szykuje nowy cios w kierowców. Prawo do kontroli prędkości i wystawiania mandatów dostała kolejna służba mundurowa, której do tej pory nikt z kontrolowaniem dróg nie kojarzył.
 • Nowa służba bierze się za kierowców. Tego nikt się nie spodziewał
  Rząd szykuje nowy cios w kierowców. Prawo do kontroli prędkości i wystawiania mandatów dostała kolejna służba mundurowa, której do tej pory nikt z kontrolowaniem dróg nie kojarzył.
 • Coraz więcej wypadków. Rząd szykuje bat na kierowców
  Na drogach jet coraz więcej wypadków. Rząd szykuje więc nowy bat na kierowców. W MSWiA mówi się coraz głośniej o podwyżce mandatów, by kary były tak wysokie jak u naszych sąsiadów. W ten sposób władze chcą zmusić Polaków by jeździli tak, jak robią to Czesi, czy Niemcy