• Bramki na autostradzie
  Podróżowanie polskimi autostradami nie należy od najtańszych. Jednak w Europie są takie drogi, którymi przejazd kosztuje jeszcze więcej niż w naszym kraju.
 • Budowa drogi
  Jeszcze długo nie będzie trasy pozwalającej na szybką podróż samochodem między oboma krajami.
 • Jazda po śniegu
  Zima nie odpuszcza. Śnieg zasypał drogi na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Nawierzchnie pokryte są błotem i świeżym śniegiem, a pługi nie nadążają z oczyszczeniem dróg. Jest ślisko i bardzo niebezpiecznie.
 • Pieniądze
  Europejski Bank Inwestycyjny zwiększa pulę pieniędzy przeznaczoną dla Polski. Krajowe instytucje i przedsiębiorstwa mogą dostać kredyty i poręczenia na 5,5 mld euro.  To o ponad miliard euro więcej niż rok wcześniej.
 • Walec na budowie drogi
  Bruksela uznała, że firmy, budujące polskie drogi, zmówiły się, więc zablokowała pieniądze na projekty drogowe. Rząd wysłał Komisji Europejskiej dokumenty, które mają sprawę wyjaśnić. Bruksela, zdaniem RMF FM, zaakceptowała tłumaczenie.
 • Polska straci unijną dotację na drogi
  Wstrzymane 3,5 mld zł na drogi to niejedyna dotacja dla Polski, której przygląda się Komisja Europejska. Jak dowiedział się DGP, ważą się losy kilkunastu projektów z programu Innowacyjna Gospodarka. Każdy z kwestionowanych projektów wart jest ponad 50 mln euro. Ale jak twierdzą nasze źródła suma na drogi będzie wyższa – sięgnie 4 mld euro.
 • Niemka odpowie za wypadek polskiego autokaru
  Prokuratura w Poczdamie poinformowała w piątek PAP, że wniosła akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która spowodowała we wrześniu ubiegłego roku wypadek polskiego autokaru pod Berlinem. Oskarżono ją o nieumyślne spowodowanie śmierci 14 osób.
 • Zidentyfikowano wszystkie ofiary wypadku autokaru
  Wszystkie ofiary śmiertelne niedzielnego wypadku polskiego autokaru w Niemczech zostały zidentyfikowane - poinformował w środę PAP Wolfgang Brandt z ministerstwa spraw wewnętrznych landu Brandenburgia. W wypadku zginęło 13 osób.
 • Policjantka gnała do Polski po papierosy
  Kobieta, która według pierwszych ustaleń spowodowała niedzielny wypadek polskiego autokaru, jest policjantką - podał berliński dziennik "BZ" na swojej stronie internetowej. 37-letnia Beatrice D. wybrała się z kilkorgiem przyjaciół do Polski, by taniej kupić papierosy.
 • Zidentyfikowano kolejne ofiary wypadku
  Szef policji w okręgu Dahne-Spreewald Joern Preuss. powiedział, że zidentyfikowano już 7 z 13 ofiar śmiertelnych niedzielnej katastrofy polskiego autokaru koło Berlina. Wiadomo, że wśród ofiar jest dziecko. Obecnie w szpitalach w Berlinie przebywa jeszcze 29 poszkodowanych Polaków. "Dwie ciężko ranne osoby wciąż walczą o życie" - dodał Preuss