• Niechlubny rekord. Sześć promili u kierowcy
  Czegoś takiego nie pamiętają najstarsi policjanci z Dolnego Śląska. W ręce drogówki wpadł kierowca, który, zdaniem lekarzy, miał tak wysokie stężenie alkoholu w organizmie, że nie powinien żyć. Mężczyźnie grożą dwa więzienia.
 • Były policjant oskarżony o potrącenie człowieka i ucieczkę
  O potrącenie człowieka na przejściu dla pieszych i ucieczkę z miejsca wypadku oskarżyła Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ b. policjanta z Kocka (Lubelskie), 31-letniego Tomasza K. Oskarżonemu grozi do 4,5 roku więzienia.
 • 17-latkowi grozi nawet osiem lat więzienia
  Na dwa miesiące trafił do aresztu 17-latek, który kierując BMW uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku, do którego doszło na drodze w powiecie żarskim (Lubuskie) zginęła 16-latka, jej rówieśnik został ciężko ranny - poinformowała w piątek PAP lubuska policja.
 • Policja zatrzymała pijanego nastolatka
  W ręce gliwickich policjantów trafił 17-latek, który po pijanemu "porwał" autobus komunikacji miejskiej wraz z pasażerami. Już po kilkudziesięciu metrach nastolatek uderzył w słup sygnalizatora. Nikomu nic się nie stało - podała we wtorek śląska policja.
 • Grupa oszustów zajmowała się wyłudzaniem odszkodowań za sfingowane kolizje drogowe
  12 osób jest podejrzanych w śledztwie dotyczącym pozorowania kolizji drogowych i wyłudzenia na ich podstawie odszkodowań. Rzeszowska prokuratura okręgowa postawiła im zarzuty m.in. oszustwa i poświadczenia nieprawdy w dokumentach.
 • 23-latka z 1,5 promila alkoholu we krwi została zatrzymana przez policję. Dziećmi zajmie się babcia
  Mieszkanka jednej z miejscowości koło Krzyża Wielkopolskiego wiozła dzieci autem, mając - jak się okazało - 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód został zatrzymany przez mężczyznę, który zauważył dziwne zachowanie kierującej.
 • Kierowca zatrzymany przez policjantów wciąż miał we krwi około promila alkoholu
  Pijanego kierowca mikrobusa lublin przewożącego ośmioosobową ekipę remontową zatrzymali w poniedziałek policjanci w Gliwicach. Mężczyzna wyruszył z Suchej Beskidzkiej. Mimo długiej trasy, którą pokonał do Gliwic, we krwi miał nadal prawie promil alkoholu.
 • Pierwszy kierowca miał 2,5 promila alkoholu, drugi - 2,2 promila
  Dwóch młodych pijanych kierowców zatrzymali w środę wieczorem policjanci z Katowic. Gdy pierwszy z nich spowodował kolizję z autobusem miejskim, za kółko wsiadł drugi. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
 • Pijany kierowca zabił dziewczynkę
  10-letnia dziewczynka zginęła w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę na przedmieściach Szczytna. Rozpędzony samochód uderzył w słup oświetleniowy, który przewrócił się na przechodzące obok dzieci - poinformowała policja.