• Marcin Dubieniecki
  Były zięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, chociaż jest już na wolności, wciąż ma kłopoty. Ciąży na nim zarzut kierowania grupą przestępczą. „Newsweek” do kłopotów Marcina Dubienieckiego dodaje kilka szczegółów ze śledztwa oraz informację o tajemniczym przelewie z cypryjskiej Abudaby na konto Marty Kaczyńskiej.
 • Marcin Dubieniecki
  Trójmiejski adwokat i mąż Marty Kaczyńskiej to postać o tyle znana, co kontrowersyjna. Syn prominentnego działacza SLD Marka Dubienieckiego, o którym "Polska The Times" pisała, że był współpracownikiem komunistycznej bezpieki, były kandydat na radnego z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej i mało znany prawnik - do czasu wejścia do prezydenckiej rodziny. Niewiele też brakowało, by Marcin Dubieniecki został politykiem PiS.
 • Marta Kaczyńska
  Córka pary prezydenckiej zaczyna układać sobie życie na nowo? Marta Kaczyńska nie odkłada swojego drugiego rozwodu i chce po raz trzeci wyjść za mąż - donosi "Fakt", powołując się na rozmowy z politykami PiS.
 • Marta Kaczyńska
  Czy takie informacje na pewno powinny być ujawniane przez śledczych? Jak usłyszał "Super Express" w sopockiej prokuraturze, Marta Kaczyńska wystąpiła o zaprzeczenie ojcostwa swojej pierwszej córki.
 • Marcin Dubieniecki
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że rządzący w Polsce zorganizowali nagonkę na męża Marty Kaczyńskiej. Jarosław Kaczyński nie jest gołosłowny. Podaje nawet konkretny przykład.
 • "U Kaczyńskich nepotyzm, to jak mycie zębów!"
  "Czy Lech był dwa razy pochowany?" - zastanawia się na blogu Janusz Palikot i odpowiada, że "nie wszystkie obsesje muszą być wyjaśniane!". Lider Ruchu Poparcia pyta także o ułaskawienie wspólnika Marcina Dubienieckiego. "U Kaczyńskich nepotyzm to jak mycie zębów!" - pisze Palikot.
 • "Dubieniecki nie ma nic wspólnego z PiS"
  Posłanka PiS Beata Kempa uważa, że opisanie przez media sprawy ułaskawienia Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego, jest niczym innym jak atakiem na pamięć o Lechu Kaczyńskim. Posłanka postuluje, żeby na światło dzienne wyciągnąć wszystkie ułaskawienia, które do tej pory miały miejsce.
 • To oni "chodzili" wokół ułaskawienia Adama S.
  Już wiadomo, kto zajmował się sprawą ułaskawienia Adama S. z ramienia Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W sprawie pojawiają się nazwiska dwóch prezydenckich ministrów.
 • "To jest układ. o którym mówi pan Kaczyński"
  Politycy nie mają wątpliwości. Sprawę ułaskawienia Adama S., którego łączyły interesy z Marcinem Dubienieckim, trzeba dokładnie wyjaśnić. "Sprawa nieładnie pachnie" - powiedział w Radiu ZET Stanisław Żelichowski z PSL.
 • "Kto oplótł Lecha Kaczyńskiego łańcuchem nieczystości"
  Tomasz Nałęcz, doradca Prezydenta Bronisława Komorowskiego postuluje upublicznienie wszystkich dokumentów związanych z ułaskawieniem przez Prezydenta Kaczyńskiego Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego. "Okoliczności ułaskawienia Adama S. brzmią podejrzanie i skandalicznie" - grzmi w Radiu ZET Nałęcz.