• Marcin Dubieniecki
  Były szef Kancelarii Prezydenta za kadencji Bronisława Komorowskiego broni się przed zarzutami niegospodarności, jakie znalazły się w przygotowanym przez administrację prezydenta Andrzeja Dudy raporcie otwarcia. Jacek Michałowski wytyka, że jego urzędnicy po poprzednikach przejęli kilka dość kosztownych niespodzianek.
 • Kaczmarek: Prezydent pytał o Dubienieckiego
  Prezydent Lech Kaczyński niepokoił się, że CBA interesuje się jego zięciem Marcinem Dubienieckim - mówił Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA, który zeznawał na zamkniętych posiedzeniach sejmowej komisji ds. specsłużb i w prokuraturze.
 • Polityk PiS o Dubienieckim: Szwagier to nie rodzina
  Tym, co zrobił, już się spalił - tak Andrzej Dera z PiS komentuje w TOK FM medialną działalność Marcina Dubienieckiego. Poseł podkreśla, że mąż Marty Kaczyńskiej nie jest w PiS i nigdy nie był nawet w orbicie jej zainteresowań, nawet jeśli zdradzał ambicje polityczne.
 • To oni "chodzili" wokół ułaskawienia Adama S.
  Już wiadomo, kto zajmował się sprawą ułaskawienia Adama S. z ramienia Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W sprawie pojawiają się nazwiska dwóch prezydenckich ministrów.
 • "Niech ministrowie Kaczyńskiego nie rżną głupów"
  "Niech ministrowie prezydenccy tamtej kadencji nie rżną głupów, tylko niech opinia publiczna pozna, gdzie ten jasny łańcuch w kancelarii spiął się z tym ciemnym, bo ten moment trzeba wyjaśnić" - mówi Tomasz Nałęcz o ułaskawieniu Adama S. przez Lecha Kaczyńskiego. Nałęcz zapowiada, że kancelaria prezydenta wyjaśni tę sprawę.
 • "To jest układ. o którym mówi pan Kaczyński"
  Politycy nie mają wątpliwości. Sprawę ułaskawienia Adama S., którego łączyły interesy z Marcinem Dubienieckim, trzeba dokładnie wyjaśnić. "Sprawa nieładnie pachnie" - powiedział w Radiu ZET Stanisław Żelichowski z PSL.
 • Lech Kaczyński ułaskawił wspólnika Dubienieckiego
  Skazany za wyłudzenie Adam S. zakłada w 2009 roku spółkę z Marcinem Dubienieckim. Kilkanaście dni później wspólnika męża Marty Kaczyńskiej ułaskawia prezydent Lech Kaczyński - ujawnia "Dziennik Bałtycki".