• Budowa domu
  Przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju projekt znów ewoluował. To efekt wniosków zgłoszonych przez inne resorty.
 • Działka budowlana
  Średnia cena mkw. gruntu o powierzchni od 1000 do 2000, wzrosła w styczniu o ponad 10 proc., licząc rok do roku. Mimo to, koniec zimy to najlepszy czas na zakup działki, ponieważ zainteresowanie gruntami będzie wzrastać z każdym miesiącem - podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl.
 • Budowa domu
  Pytań jest wiele. Kupić działkę, a potem budować się samemu? A może lepiej zainwestować w działkę z gotową już nieruchomością? Co jest bardziej opłacalne – o to także dziennik.pl zapytał rynkowych ekspertów.
 • Budowa
  "Pozyskanie terenu pod nowe inwestycje jest dużo trudniejsze niż jeszcze rok czy dwa lata temu. Coraz trudniej kupić działkę w rozsądnej cenie – z uwagi na panujący boom w mieszkaniówce istotnie wzrosły oczekiwania sprzedających. Ograniczony jest również wybór" - mówi Andrzej Gutowski, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. A co na to inni deweloperzy?
 • Budowa domu
  Polscy inwestorzy z małym i średnim budżetem zastanawiają się, w co obecnie warto inwestować. Niesłabnącym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się stabilne inwestycje w nieruchomości, o wiele bezpieczniejsze od kruszców czy walut. Jednym z hitów na 2018 i 2019 rok może okazać się rozwiązanie zaproponowane przez firmę Technobeton, które polega na szybkim i prostym wybudowaniu modułowego mikroosiedla mieszkaniowego w oparciu o prefabrykację.
 • Ogródki działkowe
  W ciągu ostatnich 11 lat powierzchnia tego typu obiektów skurczyła się o 2,8 tys. hektarów. Ubyło też ponad 51 tys. działek. Rosnące zainteresowanie ustawicznie winduje ceny. W skrajnych przypadkach sprzedający żądają nawet 100 tys. zł za 5 arów, informuje serwis agencyjny MondayNews. 
 • Działka budowlana
  Już na początku boomu mieszkaniowego analitycy przewidywali, że rekordowa aktywność deweloperów będzie skutkowała malejącą dostępnością działek pod zabudowę wielorodzinną i wzrostem cen odpowiednich gruntów. Sygnały napływające z rynku pierwotnego wskazują, że taki scenariusz właśnie się zrealizował.
 • Budowa domu
  Przeciętny koszt budowy domu w naszym kraju zamyka się w kwocie do pół miliona złotych, a środki na realizację inwestycji pochodzą głównie z kredytów bankowych. Polacy budują się przed czterdziestką, przede wszystkim na wsi, realizując w ten sposób marzenia. Statystyczny dom zamieszkują najczęściej trzy lub cztery osoby. Takie wnioski wyłaniają się z "Raportu o budowie domów w Polsce" serwisu Oferteo.pl.
 • Mieszkanie na wynajem
  Ponad 11 milionów właścicieli mieszkań musi do 15 marca zdążyć z zapłatą podatku od nieruchomości. To samo tyczy się posiadaczy działek i budynków. Co do zasady, podatek muszą płacić tylko te osoby fizyczne, które otrzymały stosowną decyzję z gminy. Reszta – o ile poinformowała gminę o zakupie nieruchomości – może spokojnie czekać na wymiar podatku.
 • Blok
  Jeszcze nigdy nieruchomości nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem nabywców. Deweloperzy ledwo nadążają z uzyskiwaniem pozwoleń i budową kolejnych inwestycji, a mieszkania sprzedają się na długo przed wzniesieniem budynku. Czy coś jest w stanie zatrzymać ogromną falę popytu?