• Ból zęba
  Szacuje się, że problemy z dziąsłami dotyczą około 70 procent Polaków.
 • Kobieta u dentysty
  Ból dziąsła, często bagatelizowany, może oznaczać początek groźnego zapalenia przyzębia. Nieleczone zapalenie prowadzi do paradontozy, przez którą można nawet stracić zęby i wprowadzając drobnoustroje do krwi, doprowadzić do innych poważnych chorób. O czym warto pamiętać, by do tego nie dopuścić?v
 • Dolegliwości jamy ustnej
  Dokucza ci dziwny zapach z ust, nadżerki w ustach nie goją się, a zęby kruszeją? Niektóre objawy stomatologiczne mogą nie być tak niewinne, jak myślisz, co więcej – mogą być informacją na wagę złota o twoim stanie zdrowia.
 • Kobieta zasłania usta
  Przykry zapach z ust utrudnia Ci życie, krępuje i zawstydza? Jeśli po umyciu zębów problem nie znika, może to być coś więcej niż tylko kanapka z makrelą zjedzona na lunch – schorzenia jamy ustnej lub nawet całego organizmu. Przeczytaj tekst i sprawdź, co może oznaczać nieświeży oddech i jak się go pozbyć raz na zawsze.
 • Kontrola zębów
  Od zdrowia jamy ustnej może zależeć zdrowie całego organizmu - przekonują dentyści. Choroby dziąseł i towarzyszące im stany zapalne w jamie ustnej mogą mieć wpływ na pracę układu pokarmowego, układu krążenia, a nawet na rozwój cukrzycy.
 • Kobieta u dentysty
  Zaczerwienione, opuchnięte i krwawiące dziąsła mogą być zwiastunami chorób przyzębia, które według Światowej Organizacji Zdrowia są jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób ludzkości. Obok próchnicy są też najczęstszymi przyczynami przedwczesnej utraty zębów. Ale jeśli zareagujemy wcześniej, możemy temu zapobiec.
 • Choroby przyzębia sprzyjają rozwojowi choroby niedokrwiennej serca
  Niewłaściwa higiena jamy ustnej i choroby przyzębia mogą sprzyjać zawałom serca - sugerują niepublikowane jeszcze wyniki badań przeprowadzone przez specjalistów Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w Kielcach.