• Zakaz palenia
  W olsztyńskich parkach, na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej i nad jeziorem Ukiel będzie obowiązywał po Nowym Roku zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych. O rozszerzeniu listy miejsc zakazanych dla palaczy zdecydowali radni.
 • Elektroniczny papieros
  Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy tytoniowe. Obejmą one również papierosy elektroniczne. Już za kilka miesięcy zakazane będzie korzystanie z nich w miejscach publicznych oraz nie będzie można sprzedawać ich przez internet. Resort tłumaczy, że nowe prawo to efekt implementacji unijnej dyrektywy tytoniowej, ale ta nie przewiduje aż takich restrykcji.
 • Ustawa tytoniowa
  Stowarzyszenie eSmoking Association skierowało do Ministerstwa Zdrowia uwagi dotyczące projektu nowej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która ma regulować m.in. rynek papierosów elektronicznych. – Ustawa w jej obecnym brzmieniu działa wbrew Dyrektywie tytoniowej: zrównuje e-papierosy i ich używanie z papierosami tradycyjnymi, zamyka użytkowników inhalatorów w palarniach, gdzie panuje ekstremalne narażenie na dym tytoniowy – alarmują przedstawiciele branży e-papierosowej.
 • Mężczyzna pali e-papierosa
  Prawdziwych papierosów palimy z roku na rok coraz mniej, elektronicznych – więcej. A że te ostatnie nie są opodatkowane, to z tego procederu państwo nic nie ma. Myśli, żeby ten stan rzeczy zmienić.
 • Papieros i jego elektroniczny następca
  Papierosów lepiej w ogóle nie palić, nawet tych elektronicznych - przekonują lekarze i przedstawiciele organizacji onkologicznych.