• Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne
  Rząd przeznaczy dodatkowe 200 milionów złotych na przedszkola. Są to pieniądze przesunięte z europejskiego programu Kapitał Ludzki.
 • Szkoła
  Rząd, wprowadzając do systemu szkolnictwa nowe zadania, nie zabezpieczył subwencji oświatowej. Dlatego problem mają samorządy. Cięcia edukacyjne spowodują ograniczenie wydatków na inwestycje i pomoc społeczną.
 • 6-letnie dzieci pójdą do szkoły w 2014 roku
  Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty mówiący, że wszystkie sześciolatki obowiązkowo rozpoczną naukę szkolną w 2014 roku. Jest to zmiana o 2 lata w stosunku do pierwotnego planu. W tym czasie o uczęszczaniu młodszych dzieci do szkół będą decydować rodzice.
 • Tusk skarcił litewskiego premiera
  Donald Tusk mocno staje po stronie polskiej mniejszości. W liście, który wysłał do litewskiego premiera nazywa po imieniu to, co władze robią obecnie w sprawie polskiego szkolnictwa i pisowni nazwisk.
 • Litewski premier skrytykował Akcję Wyborczą Polaków
  Politykierstwem kosztem dzieci nazwał w czwartek premier Litwy Andrius Kubilius zachęcanie przez Akcję Wyborczą Polaków na Litwie (AWPL) do udziału w zapowiadanym na piątek wiecu przeciwko kontrowersyjnej nowej ustawie o oświacie.
 • "Aleja Gestapo" w adresie ministerstwa edukacji
   Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Grzegorz Żurawski poinformował PAP, że na oficjalnej stronie internetowej resortu zmieniono już błąd w warszawskim adresie MEN. W anglojęzycznej wersji strony zamiast "al. J. Ch. Szucha" widniała: "Aleja Gestapo".
 • Uczniowie prawosławni też dostaną wolne w święta
  Resort edukacji przygotował projekt nowelizacji przepisów o organizacji roku szkolnego, który m.in. daje uczniom wyznania prawosławnego możliwość dni wolnych od nauki w czasie świąt religijnych, bez konieczności ich odpracowania. Będą o tym decydowały same szkoły.