• Hosni Mubarak transportowany do szpitala po rozprawie sądowej
  Egipskie społeczeństwo nie przyjmie łatwo wyroku w sprawie Hosniego Mubaraka - tak uważa Grzegorz Dziemidowicz, dyplomata i były ambasador w Kairze. Sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu współudziału w masowym morderstwie.
 • Hosni Mubarak transportowany do szpitala po rozprawie sądowej
  Egipskie społeczeństwo nie przyjmie łatwo wyroku w sprawie Hosniego Mubaraka - tak uważa Grzegorz Dziemidowicz, dyplomata i były ambasador w Kairze. Sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu współudziału w masowym morderstwie.
 • Zamieszki w Kairze
  2 osoby poniosły śmierć a ponad 600 zostało rannych podczas starć demonstrantów z policją na placu Tahrir w Kairze oraz w Aleksandrii - podały egipskie media. Do walk w Kairze doszło po rozproszeniu przez policję grupy około 100 koczujących tam osób, które domagały się szybszego przekazania przez wojsko władzy rządowi cywilnemu. Koczujący rozbili namioty na placu Tahrir w centrum Kairu po demonstracji, w której wzięło udział około 50 tys. ludzi, w większości islamistów. Po zwinięciu namiotów przez policję na plac powróciły setki demonstrantów, wdając się w walkę z policjantami.
 • Egipskie wojsko użyło w nocy z piątku na sobotę siły przeciwko demonstrantom domagającym się dalszych refom politycznych w kraju - poinformowali protestujący. Według nich, chwilę po północy żołnierze strzelali w powietrze i użyli pałek, by rozpędzić wiec.
 • Pierwsi przedstawiciele egipskiej opozycji znaleźli się w instytucjach mających zmienić konstytucję kraju
  W gabinecie premiera Egiptu Ahmeda Szafika nastąpią niewielkie zmiany - podała w sobotę oficjalna agencja informacyjna, powołując się na źródła rządowe. Również w sobotę poinformowano, że komisja pracująca nad poprawkami do konstytucji Egiptu wkrótce zakończy prace.
 • Armia chwali Mubaraka i oddaje cześć "męczennikom"
  Najwyższa Rada Wojskowa, która w piątek przejęła rządy w Egipcie, wyraziła uznanie prezydentowi Hosniemu Mubarakowi za ustąpienie "w interesie narodu" oraz oddała cześć "męczennikom", którzy stracili życie podczas antyprezydenckich protestów.
 • Władzę przejęło wojsko. Tłumy wiwatują w Egipcie
  Prezydent Hosni Mubarak ustąpił w piątek i powierzył rządy najwyższej radzie wojskowej. Na czele rady stanął minister obrony marszałek Mohammed Husejn Tantawi. Egipcjanie wiwatują, świętując zwycięstwo nad 30-letnią dyktaturą. Opozycja oczekuje wolnych wyborów.
 • Odsunięty od władzy prezydent Hosni Mubarak
  Osiemnaście dni demonstracji, ponad setka zabitych i kilkuset rannych. Ale dla tysięcy Egipcjan warto było. W piątek po południu egipski prezydent Hosni Mubarak ogłosił, że ustępuje ze stanowiska.
 • Mubarak złożył dymisję? To plotki
  Choć władze partii rządzącej Egiptem podały się do dymisji, to wbrew wcześniejszym doniesieniom, Hosni Mubarak dalej trzyma stery organizacji żelazną dłonią.
 • Mubarak odchodzi. Na razie z partii
  Przełom w Egipcie? Najpierw z rządzącej partii odeszli najstarsi działacze, a teraz ze stanowiska przewodniczącego zrezygnował prezydent Hosni Mubarak.