• Doha, stolica Kataru
  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o 1,6 proc., po najmocniejszym tygodniowym spadku notowań od miesiąca. Ropie pomaga fakt, że Arabia Saudyjska, Egipt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały kontakty dyplomatyczne z Katarem, a to spowodowało wzrost napięcia geopolitycznego w tym regionie świata - podają maklerzy.
 • Nieoczekiwani obserwatorzy ocenią polskie wybory
  Polskie wybory będą obserwować nieoczekiwani goście. To ludzie, w których krajach demokracji nie było już od dawna. Teraz jednak chcą zobaczyć, jak stworzyć nowoczesne państwo.
 • Rebelianci nie chcą baz NATO w Libii
  Libijscy powstańcy wdzięczni są NATO za rozbicie sił Kadafiego. Wdzięczność jednak nie przełoży się na bazy Sojuszu w afrykańskim kraju. Powstańcy jasno mówią, że Libia była i będzie "krajem islamskim".
 • Arabski ślad w sprawie zabójczej bakterii. Unia ostrzega
  Komisja Europejska ostrzegła Hiszpanię i sześć innych państw UE przed nasionami kozieradki importowanymi z Egiptu w 2009 i 2010 roku, które mogły mieć związek ze szczepem bakterii EHEC w Niemczech i Francji.
 • 54 proc. Egipcjan chciałoby anulować traktat pokojowy z Izraelem
  Ponad połowa Egipcjan chce anulowania traktatu pokojowego z Izraelem - wynika z najnowszego sondażu amerykańskiego Pew Research Center. Za utrzymaniem traktatu opowiada się zaledwie co trzeci.
 • Władze w Paryżu zaapelowały do francuskich instytuji finansowych o zablokowanie aktywów ludzi reżimu Hosniego Mubaraka
  Francja zaapelowała we wtorek do rodzimych instytucji finansowych, aby powiadomiły ją o wszystkich "podejrzanych ruchach" związanych z aktywami byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka i jego współpracowników.
 • Ambasador uspokaja: Ameryka może nadal liczyć na Egipt
  Egipski ambasador w Waszyngtonie, Sameh Szukry, zapewnił, że jego kraj pozostanie lojalnym sojusznikiem USA mimo zmiany rządu w wyniku masowej rewolty społeczeństwa. Powiedział też, że nowy wojskowy rząd będzie przeprowadzał reformy.
 • Izrael odetchnął z ulgą po oświadczeniu egipskich władz
  Premier Izraela Benjamin Netanjahu z zadowoleniem powitał w sobotę oświadczenie rządzących w Egipcie wojskowych, że Kair będzie honorować zawarte przez siebie traktaty, w tym układ pokojowy z Egiptem.
 • Mubarak mocno rozczarował Obamę
  Prezydent USA Barack Obama dał wyraz, choć nie wprost, swemu rozczarowaniu orędziem egipskiego przywódcy. W pisemnym oświadczeniu, wydanym w czwartek wieczorem, Obama wezwał egipskie władze, by zajęły "jasne" stanowisko wobec obiecanej demokratyzacji kraju.
 • Saudyjczycy są zaniepokojeni ingerencją "niektórych państw" w sytuację w Egipcie
  Szef MSZ Arabii Saudyjskiej, książę Saud al-Fajsal ibn Abd al-Aziz as-Saud, potępił w czwartek w stolicy Maroka, Rabacie, "ingerencję niektórych państw" w sprawy Egiptu. Dodał, że jest zszokowany, iż niektórzy "uprzedzają nawet wolę narodu egipskiego".