• Pustynia Negew, Izrael
  Sahara to ogród Boga, który spaceruje nieoglądany przez ludzi - tak tłumaczą sobie istnienie największej gorącej pustyni świata Beduini. Coś jest w tych pozornie niegościnnych miejscach, że od tysięcy lat przyciągają ludzi. Przecież to właśnie na nich zachowały się najdawniejsze ślady cywilizacji. Zachwycają swoim różnorodnym krajobrazem: piaszczystymi wydmami o złotym kolorze albo czerwonymi lub nawet czarnymi skałami. Obecnie można je bezpiecznie zwiedzać dzięki przewodnikom i samochodom terenowym. Zostały też oswojone przez miłośników sportów ekstremalnych.
 • Pogrzeb 4-letniego żydowskiego chłopca
  To już koniec wojny w Gazie. Izrael dogadał się z Hamasem. Rozejm ma trwać przez miesiąc, jednak obie strony twierdzą, że to oznacza praktyczne zakończenie wojny.
 • Izraelski czoł merkava
  W Egipcie trwają trudne negocjacje palestyńsko - izraelskie. Na razie obu stronom uda się prawdopodobnie przedłużyć o kilka dni dłużej Nie wiadomo jednak, czy Palestyńczycy spełnią izraelskie warunki, wśród których jest choćby rozbrojenie Hamasu.
 • Gaza: autobus spalony na skutek izraelskiego ataku
  Izrael nie wybiera się na rozmowy pokojowe do Kairu. Izraelscy dyplomaci poinformowali w mediach, że nie chcą już rozmawiać z Hamasem, po tym jak wczoraj islamiści złamali kolejne zawieszenie broni.
 • Izraelskie czołgi i artyleria na granicy ze Strefą Gazy
  Ważą się losy ewentualnego zawieszenia broni w Strefie Gazy. Izraelski rząd ma dzisiaj zdecydować, czy zgadza się na rozejm z Palestyńczykami z Hamasu. Jednak Hamas odrzuca na razie zawieszenie broni, bo najpierw chce wynegocjować warunki porozumienia.
 • Strefa Gazy
  Biały Dom chce uspokoić sytuację na Bliskim Wschodzie. Dlatego do Egiptu leci szef amerykańskiej dyplomacji, John Kerry. Jednocześnie USA odradzają Izraelowi lądową inwazję na Strefę Gazy
 • Rakiety z Gazy spadły na terytorium Izrael
  Armia izraelska rozpoczęła w piątek mobilizację 16 tys. rezerwistów w ramach operacji "Filar Obrony" przeciwko zbrojnym ugrupowaniom w Strefie Gazy - poinformowały siły zbrojne. To przygotowanie do możliwej operacji lądowej w strefie. Ku granicy ze strefą jechały czołgi i żołnierze, a rzecznik armii izraelskiej Awital Lejbowicz przyznał, że inwazja jest "zdecydowanie możliwą opcją". Media powoływały się na sygnały ze strony władz, że początek ofensywy przewidziany jest na piątek. Na razie trwa ostrzał z powietrza.
 • Strefa Gazy ostrzeliwana przez Izrael
  Mimo zawieszenia broni ogłoszonego w Strefie Gazy na czas wizyty premiera Egiptu Hiszama Mohammeda Kandila, w piątek rakiety palestyńskie wystrzelone z Gazy spadły na południe Izraela, a armia Izraela odpowiedziała na nie atakiem z powietrza.
 • Wyborcy cieszą się ze zwycięstwa Mohameda Mersiego
  Izrael boi się nowego prezydenta Egiptu. Zamiast wojskowego dyktatora, który utrzymywał dość przyjazne stosunki z państwem żydowskim, władzę przejmuje islamista.
 • Palestyńczycy w Gazie
  Na granicy między Izraelem a Strefą Gazy i Egiptem Palestyńczycy zaatakowali robotników budujących izraelski mur bezpieczeństwa. W wyniku strzelaniny zginęło dwóch Palestyńczyków i izraelski cywil.