• Airbus A320
  Rosyjskie służby ustaliły szczegóły zamachu na pokładzie airbusa, który rozbił się na Synaju. Jak informuje portal LifeNews, ładunek wybuchowy eksplodował najprawdopodobniej w 31 rzędzie foteli. Według ekspertów bomba znajdowała się pod jednym z siedzeń.
 • Szczątki rosyjskiego airbusa A321
  Do katastrofy rosyjskiego samolotu Airbus A321 w Egipcie doszło w wyniku zamachu - przyznał szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksander Bortnikow. W czasie spotkania z Władimirem Putinem ogłosił, że na pokładzie maszyny wybuchła bomba.
 • Samoloty przywożą do Rosji szczątki ofiar katastrofy airbusa
  Rosyjscy eksperci wciąż nie potwierdzają, że przyczyną katastrofy lotniczej w Egipcie był zamach. Jak informuje agencja Interfax, na miejsce tragedii przybyli śledczy z Rosji, Niemiec i Francji, którzy pomogą egipskim kolegom zbadać szczątki maszyny. Airbus linii Kogałymavia rozbił się na Półwyspie Synaj. W wypadku zginęły 224 osoby.
 • Samoloty przywożą do Rosji szczątki ofiar katastrofy airbusa
  "Czarna skrzynka" z Airbusa A 321 rosyjskich linii lotniczych, który uległ katastrofie w Egipcie, przynosi nowe informacje potwierdzające tezę, że w maszynie mogła eksplodować bomba. Takie wiadomości przekazują francuskie media. W katastrofie zginęły 224 osoby.
 • Katastrofa rosyjskiego Airbusa
  Potwierdzenie doniesień, że katastrofa rosyjskiego airbusa była efektem zamachu terrorystycznego, byłoby bardzo niewygodne dla Władimira Putina - uważa dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund Michał Baranowski. Informacje o możliwości wybuchu bomby na pokładzie docierają ze strony służb wywiadowczych, jednak - jak podkreśla redaktor "Przeglądu Sił Zbrojnych" Norbert Bączyk - wprowadzenie zakazu lotów do Egiptu byłoby nieodpowiedzialne.
 • Władimir Putin
  Rosja zawiesza połączenia lotnicze z Egiptem. Zdecydował o tym prezydent Władimir Putin. Jednocześnie nakazał rządowi wypracowanie sposobu sprowadzenia do kraju Rosjan przebywających w Egipcie.
 • Szczątki rosyjskiego samolotu
  Egipscy eksperci sugerują, że na pokładzie rosyjskiego Airbusa doszło do eksplozji. Ma na to wskazywać rodzaj uszkodzeń ciał ofiar. Samolot linii "Kogałymavia" rozbił się na półwyspie Synaj w sobotę 31 października. W katastrofie zginęły 224 osoby.
 • Władimir Putin
  Kreml nie wyklucza żadnego scenariusza w związku z tragedią airbusa na Synaju. Także zamachu. Łączenie wypadku z zemstą za wojnę w Syrii to dla prezydenta Rosji najgorszy scenariusz. Według badań Centrum Lewady cieszy się on poparciem 88 proc. rodaków, jednak próba powiązania tragedii z polityką bliskowschodnią Moskwy mogłaby zachwiać jego pozycją. Podobnie jak po tragedii okrętu Kursk w sierpniu 2000 r. Wówczas, w efekcie prób mataczenia przez władze w śledztwie, poparcie dla Putina spadło do 65 proc.
 • Radar
  "Jest mało prawdopodobne, by za katastrofą rosyjskiego Airbusa stali terroryści" - uważa Krzysztof Liedel, ekspert do spraw terroryzmu z Collegium Civitas. Samolot rozbił się w sobotę na egipskim półwyspie Synaj. Zginęły 224 osoby.
 • Katastrofa rosyjskiego samolotu
  Rosyjskie władze nie wykluczają żadnej przyczyny sobotniej katastrofy lotniczej na półwyspie Synaj. Dyrektor generalny linii lotniczych „Kogałymavia”, do której należał Airbus A321 twierdzi z kolei, że piloci rosyjskiego samolotu stracili kontrolę nad maszyną.