• Protesty Egipcjan po porwaniu Koptów
  Porwani przez radykałów z Państwa Islamskiego Koptowie najprawdopodobniej nie żyją. W internecie pojawił się film, który ma pokazywać egzekucję porwanych na początku stycznia 21 egipskich chrześcijan w sąsiedniej Libii. Władze Egiptu starają się sprawdzić, czy nagranie jest autentyczne.
 • Miała być demokracja, wolność i powszechny dobrobyt. To były jednak tylko marzenia Libijczyków, którzy wierzyli, że po obaleni Muammara Kadafiego w ich kraju będzie lepiej. Niestety Libia pogrążyła się w wojnie domowej, która zagraża całemu regionowi. Do kraju przeniknęli też islamscy terroryści.
 • Libia cieszy się ze śmierci Muammara Kadafiego
  Arabska wiosna stała się źródłem inspiracji dla wielu manifestantów na świecie, ale też skłoniła niektóre reżimy do nasilenia represji - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu obrońców praw człowieka.
 • Koszty arabskiej wiosny to 55 mld dolarów
  Tegoroczne protesty w Afryce Północnej i na Bilskim Wschodzie nazywane arabską wiosną kosztowały ten region 55 mld dolarów - wynika z nowego raportu grupy konsultingowej Geopolicity.
 • Nieoczekiwani obserwatorzy ocenią polskie wybory
  Polskie wybory będą obserwować nieoczekiwani goście. To ludzie, w których krajach demokracji nie było już od dawna. Teraz jednak chcą zobaczyć, jak stworzyć nowoczesne państwo.
 • Rebelianci nie chcą baz NATO w Libii
  Libijscy powstańcy wdzięczni są NATO za rozbicie sił Kadafiego. Wdzięczność jednak nie przełoży się na bazy Sojuszu w afrykańskim kraju. Powstańcy jasno mówią, że Libia była i będzie "krajem islamskim".
 • Na arabskich rewolucjach zarobiły kncerny paliwowe
  Tylko w pierwszym kwartale tego roku największa prywatna spółka branży paliwowej Exxon wypracowała 10 mld dol. zysku netto, o 60 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zyski Shell urosły w tym czasie o 22,2 proc. – do 5,9 mld dol. Porównywalnych wyników eksperci spodziewają się także dla amerykańskiego Conoco. Głównym źródłem zysków jest niestabilna sytuacja na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, a co za tym idzie wahania cen ropy.
 • USA i Egipt szkolą libijskich powstańców w tajnym obozie
  Amerykańscy i egipscy wojskowi z jednostek specjalnych potajemnie szkolą libijskich powstańców. Tak twierdzi arabska telewizja Al-Dżaziara, powołując się na swoje źródło z obozu tych ostatnich.
 • Ponad 1,5 mln Egipcjan musi wrócić z Libii
  Ponad 1,5 mln Egipcjan musi powrócić z Libii do kraju z powodu panującej tam wojny - poinformował gubernator Południowego Synaju Mohamed Abdel Fadil Szusza. Dotyczy to głównie osób pracujących tam przy wydobyciu ropy.
 • Obóz dla uchodźców libijskich w Tunezji. Z Libii uciekają tysiące ludzi
  Organizacja Konferencji Islamskiej (OKI), skupiająca kraje o przewadze mahometan, zażądała w sobotę od władz Libii "natychmiastowego zaprzestania działań wojskowych" przeciwko cywilom.