• W pierwszym etapie referendum konstytucyjnego w Egipcie, które odbyło się w sobotę, nieznaczne zwycięstwo odnieśli zwolennicy nowej ustawy zasadniczej - poinformował w niedzielę członek Bractwa Muzułmańskiego powołując się na nieoficjalne wyniki głosowania.
 • W Egipcie rozpoczął się w sobotę rano pierwszy etap referendum konstytucyjnego. Opozycja, która wzywa do głosowania na "nie", krytykuje projekt ustawy zasadniczej, opracowany przez konstytuantę zdominowaną przez rządzących islamistów z Bractwa Muzułmańskiego.
 • Konferencja prasowa syryjskiej opozycji w stolicy Egiptu Kairze
  Prezydent Syrii Baszar el-Assad krwawo tłumi powstanie. Do tej pory jest bezkarny. I tak będzie nadal, jeśli syryjska opozycja będzie się zachowywać tak, jak na konferencji prasowej w Kairze. Wybuchła żenująca bijatyka.
 • Bractwo Muzułmańskie nie chce rządzić w Egipcie
  Bractwo Muzułmańskie nie ma ambicji, by ubiegać się o prezydenturę w Egipcie - poinformowała w piątek telewizja Al-Dżazira, powołując się na czołowego przedstawiciela grupy Mohammeda al-Beltagiego.
 • Bractwo Muzułmańskie nie chce rządzić w Egipcie
  Bractwo Muzułmańskie nie ma ambicji, by ubiegać się o prezydenturę w Egipcie - poinformowała w piątek telewizja Al-Dżazira, powołując się na czołowego przedstawiciela grupy Mohammeda al-Beltagiego.
 • Mohammed ElBaradei
  Egipski opozycjonista, laureat pokojowego Nobla Mohamed ElBaradei obawia się, że w jego kraju może dojść do rozlewu krwi i oskarża rząd prezydenta Hosniego Mubaraka o stosowanie "taktyki zastraszania".
 • Opozycja nie podejmie rozmów z władzami Egiptu, dopóki prezydent Mubarak jest na stanowisku
  Egipska koalicja opozycyjna wezwała w środę do dalszych protestów, mówiąc, że przystąpi do negocjacji z wiceprezydentem Omarem Suleimanem, jeśli prezydent Hosni Mubarak ustąpi ze stanowiska.
 • Różne frakcje opozycji w Egipcie porozumiały się we wtorek co do tego, czego chcą od władz kraju
  Przedstawiciele wszystkich większych egipskich partii i ruchów opozycyjnych porozumieli się we wtorek w Kairze w sprawie wspólnej linii w konfrontacji z reżimem prezydenta Hosniego Mubaraka - informuje agencja dpa.
 • We wtorek na ulice egipskich miast ma wyjść milion ludzi
  Ruch kontestacji władzy w Egipcie, który od tygodnia domaga się odejścia prezydenta Hosniego Mubaraka, wezwał do udziału we wtorek w "marszu milionów". W poniedziałek ma się rozpocząć strajk generalny - poinformowali jego organizatorzy.
 • ElBaradei: Mubarak musi odejść
  Prezydent Egiptu Hosni Mubarak "musi odejść" - powiedział w sobotę francuskiej telewizji France 24 znany egipski opozycjonista Mohamed ElBaradei, osadzony dzień wcześniej w areszcie domowym w następstwie udziału w antyrządowej manifestacji w Kairze.