• W Egipcie rozpoczął się w sobotę rano pierwszy etap referendum konstytucyjnego. Opozycja, która wzywa do głosowania na "nie", krytykuje projekt ustawy zasadniczej, opracowany przez konstytuantę zdominowaną przez rządzących islamistów z Bractwa Muzułmańskiego.
 • Protest antyrządowej opozycji w Libii
  W Egipcie święto: demonstranci świętują obalenie prezydenta Mubaraka. Jednak w pozostałych krajach regionu leje się krew: wojsko strzela do protestujących, a liderzy opozycji trafiają za kratki.
 • Irańscy opozycjoniści chcieli zorganizować manifestację poparcia dla protestujących Egipcjan
  Czołowy opozycjonista irański Mahdi Karubi został osadzony w areszcie domowym, bo nawoływał do udziału w wiecu poparcia dla antyrządowych demonstracji w Egipcie - podano w czwartek na jego stronie internetowej.
 • Wtorkowy protest "miliona ludzi" w Kairze
  W Warszawie wylądował samolot z blisko setką pasażerów z Kairu. Polacy opowiadają o "plądrujących " wszystko bandach i  brakującej żywności.
 • Samoloty lecące do Egiptu po polskich turystów są niemal puste. Nieliczni nie zrezygnowali z zaplanowanych wczasów
  Polacy wracają z Egiptu do kraju - większość to turyści, którym skończyły się wczasy. Wyczarterowane przez biura podróży samoloty lecą do Egiptu w większości puste.
 • Różne frakcje opozycji w Egipcie porozumiały się we wtorek co do tego, czego chcą od władz kraju
  Przedstawiciele wszystkich większych egipskich partii i ruchów opozycyjnych porozumieli się we wtorek w Kairze w sprawie wspólnej linii w konfrontacji z reżimem prezydenta Hosniego Mubaraka - informuje agencja dpa.
 • Wtorkowy protest "miliona ludzi" w Kairze
  Do wtorkowego popołudnia na placu Tahrir w centrum Kairu było prawdopodobnie ćwierć miliona ludzi, a według stacji Al Dżazira - nawet milion. Tłum ten razem jadł śniadanie, modlił się i śpiewał. Choć ludzi tych dzielą poglądy polityczne, stan posiadania, a nawet religia, chcą jednego: odejścia prezydenta Hosniego Mubaraka.
 • Egipskie wojsko zapewnia: Nie użyjemy siły
  Egipskie wojsko nie użyje siły przeciwko manifestującym, którzy domagają się ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka - poinformowała w poniedziałek państwowa telewizja. To pierwsze takie zapewnienie ze strony armii od wybuchu antyrządowych protestów.
 • Unia Europejska apeluje do władz egipskich
  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek zaapelował w piątek do władz egipskich o powstrzymanie się od nieuzasadnionego używania siły i przestrzeganie podstawowych praw i wolności obywateli. Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton wezwała do niezwłocznego zwolnienia wszystkich aresztowanych i do wyjścia naprzeciw żądaniom demokratyzacji.
 • W Egipcie jak w grudniu 1970 w Gdańsku. Niosą zwłoki zabitego
  Z jednej strony policja i wojsko w czołgach. Z drugiej demonstranci z kamieniami, pałkami i odłamkami szkła. Na ulicach egipskich miast nie ustają protesty przeciwko prezydentowi Hosniemu Mubarakowi. Władze blokują internet i sieci komórkowe, zachodnim dziennikarzom odbierane są ich materiały. Ale protestujący nie zamierzają się poddawać.