• W Egipcie znów protestują
  Tysiące Egipcjan wróciły w piątek na plac Tahrir w Kairze, domagając się przyspieszenia tempa demokratycznych reform i ustalenia daty wyborów. Uczestnicy wielkiego protestu sprzeciwiają się też stawianiu cywilów przed sądami wojskowymi.
 • W przeciwieństwie do armii policja długo zwlekała z poparciem protestujących na placu Tahrir
  Setki policjantów, w mundurach i po cywilnemu, przemaszerowały w poniedziałek przez kairski plac Tahrir, żeby zademonstrować solidarność z uczestnikami protestów, które doprowadziły do obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka.
 • Wybuch radości na placu Tahrir
  Egipt całą noc świętował wczorajszą decyzję prezydenta Hosniego Mubaraka o ustąpieniu z urzędu. Na kairskim placu Tahrir nieprzebrane tłumy wiwatowały, śpiewały i oglądały sztuczne ognie. Radość widać było także na ulicach innych krajów arabskich. Zobacz zdjęcia!
 • Obozowisko demonstrantów na placu Tahrir w Kairze
  Po czwartkowym wystąpieniu prezydenta Hosniego Mubaraka w Egipcie najwyraźniej doszło do politycznego pata. Manifestanci wciąż wiecują na placu Tahrir, a wojskowi – żeby załagodzić sytuację – obiecują wolne i uczciwe wybory prezydenckie na jesieni.
 • Prezydent Egiptu Hosni Mubarak
  Hosni Mubarak podjął jeszcze jedną próbę zachowania stanowiska. Przeprosił wszystkie ofiary starć z ostatnich tygodni, obiecał, że odpowie na przemoc na ulicach, a winni poniosą karę.
 • Protesty na placu Tahrir w Kairze
  Setki manifestujących próbowały w środę zablokować wejście do siedziby egipskiego parlamentu w Kairze. Podczas protestu w pustynnym regionie Nowej Doliny, na zachodzie kraju, wybuchły starcia, w których zginęła jedna osoba - poinformowały źródła bezpieczeństwa.
 • Na Tahrir jedna z największych demonstracji od 3 tygodni
  Mieszkańcy Kairu przeprowadzili we wtorek jeden z największych protestów w ciągu trwających trzy tygodnie demonstracji. Na placu Tahrir w centrum stolicy do protestujących przemówił zwolniony w poniedziałek z aresztu pracownik firmy Google Wael Ghonim.
 • Starcia w centrum Kairu
  Na kairskim placu Tahrir w czwartek po zmierzchu znowu doszło do starć między przeciwnikami a zwolennikami prezydenta Hosniego Mubaraka. W stolicy Egiptu atakowani są również zagraniczni dziennikarze. Nadal dochodzi do plądrowania i podpaleń.
 • Wtorkowy protest "miliona ludzi" w Kairze
  Do wtorkowego popołudnia na placu Tahrir w centrum Kairu było prawdopodobnie ćwierć miliona ludzi, a według stacji Al Dżazira - nawet milion. Tłum ten razem jadł śniadanie, modlił się i śpiewał. Choć ludzi tych dzielą poglądy polityczne, stan posiadania, a nawet religia, chcą jednego: odejścia prezydenta Hosniego Mubaraka.