• Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  W tym roku polskim rynkiem turystycznym rządziły obawy przed terroryzmem. Po drugim zamachu w Tunezji w ciągu kilku dni liczba wyjazdów do tego kraju spadła o ponad 90 procent.
 • Egipt, Kair
  Jedna ofiara śmiertelna ataku na konsulat Włoch w Kairze - podało egipskie ministerstwo zdrowia.
 • Plaża w Susa na której doszło do zamachu
  Coraz głośniej i coraz częściej polski rząd ostrzega turystów przed wyjazdami na północ Afryki. Ma to związek z zamachami terrorystycznymi do których nadal może dochodzić. Dziś rano przestrzegał koordynator służb specjalnych Marek Biernacki, powołując się na najnowsze informacje Agencji Wywiadu, po południu ponownie apelował rzecznik MSZ.
 • Marek Biernacki, koordynator ds. służb specjalnych
  Marek Biernacki ostrzega turystów przed wyjazdami do Afryki Północnej czy na Bliski Wschód. Koordynator ds. służb specjalnych ujawnił, że zdaniem Agencji Wywiadu kolejne zamachy w Tunezji i Egipcie to tylko kwestia czasu, a lokalne siły bezpieczeństwa nie są w stanie zadbać o zagranicznych gości.
 • Polacy marzą o świętach za granicą
  Święta Bożego Narodzenia i sylwester zbliżają się wielkimi krokami. Choć są to święta rodzinne, coraz więcej Polaków przekonuje, że najchętniej ominęłoby zamieszanie związane z ich przygotowaniami i uciekło gdzieś za granicę. Gdzie? Najchętniej do Egiptu i do Włoch.
 • Libia cieszy się ze śmierci Muammara Kadafiego
  Arabska wiosna stała się źródłem inspiracji dla wielu manifestantów na świecie, ale też skłoniła niektóre reżimy do nasilenia represji - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu obrońców praw człowieka.
 • Nieoczekiwani obserwatorzy ocenią polskie wybory
  Polskie wybory będą obserwować nieoczekiwani goście. To ludzie, w których krajach demokracji nie było już od dawna. Teraz jednak chcą zobaczyć, jak stworzyć nowoczesne państwo.
 • Prognoza: Kraje arabskie pozbawione ropy czeka kryzys
  Po fali prodemokratycznych rewolucji kraje arabskie pozbawione złóż ropy czeka załamanie gospodarcze i kryzys polityczny - ostrzega magazyn "Asia Times" w swym wtorkowym wydaniu internetowym.
 • Osama bin Laden
  Al-Kaida opublikowała nagranie z głosem Osamy bin Ladena, w którym były szef tej organizacji z uznaniem wypowiadał się o rewolucjach w świecie arabskim i wyraził zadowolenie ze zwycięskich powstań w Tunezji i Egipcie - podał w czwartek nad ranem Reuters.
 • Sprawdź, jakie wakacje możesz mieć za tysiąc złotych
  W biurach podróży można już trafić na zagraniczne wakacyjne oferty w szczycie sezonu za 1,2 tys. zł od osoby. A będzie jeszcze taniej – Egipt czy Tunezja będą osiągalne za 999 zł. Do walki o klientów włączają się też polskie kurorty.