• Egipt
  Nowy prezydent Egiptu Mohammed Mursi obiecuje, że zagwarantuje bezpieczeństwo zagranicznym turystom. Ich liczba drastycznie spadła po rewolcie z lutego zeszłego roku, co dla gospodarki egipskiej stało się poważnym ciosem.
 • Turyści z Egiptu mogą być wyrzuceni z hotelu
  Po bankructwie bielskiego Aquamaris, problemy ma kolejne biuro podróży z województwa śląskiego. Ale co najciekawsze, to tajemnica, o które biuro chodzi. Wiadomo tylko, że około 80 turystów wypoczywających w Egipcie może być wyrzuconych z hoteli bez zapewnienia powrotu samolotem.
 • Koniec koszmaru polskich turystów. Wracają do kraju
  Samolot z Polakami, którzy przebywali na lotnisku w Kairze jest już w powietrzu - powiedział PAP Cezary Orzech, rzecznik prasowy lotniska w Pyrzowicach (woj. śląskie).
 • Polscy turyści utknęli na lotnisku w stolicy Egiptu
  Dziesiątki Polaków, w tym rodziny z małymi dziećmi, utknęło na lotnisku w Kairze - podaje TVN24. Turyści, którzy wracali do Polski z Hurghady, musieli lądować awaryjnie, gdyż ich samolot miał kłopoty z silnikiem. Ambasada polska w Egipcie uspokaja, że maszyna ma wystartować do Polski o godz. 14.30.
 • Turyści powoli wracają do Sharm el Sheikh
  Angielski, rosyjski, polski - głównie takie języki można usłyszeć na ulicach Sharm el Sheikh. Zwabieni słońcem turyści przyjeżdżają do Egiptu nie tylko wypocząć - są też ciekawi, jak wygląda ten kraj po rewolucji. Jest ich jednak mniej niż w poprzednich latach.
 • Wojsko pomoże ściągać Polaków z Egiptu?
  Premier Donald Tusk zapewnił w poniedziałek, że jest przygotowywany plan awaryjny na wypadek, gdyby konieczna stała się ewakuacja Polaków z Egiptu. Dodał jednak, że na razie nie ma powodu do takich nagłych działań.
 • Czas uciekać z Egiptu? Biura podróży uspokajają
  Armatki wodne, gaz łzawiący i tysiące protestujących na ulicach - tak wyglądała wczoraj egipska stolica. Do turystycznego raju dotarła tunezyjska gorączka. Polskie MSZ wydało nawet specjalne ostrzeżenie dla turystów odwiedzających Egipt. Ale biura podróży zachowują spokój i tłumaczą, dlaczego nie ma się czego obawiać.
 • Izrael walczy z Egiptem o polskich turystów
  Ministerstwo turystyki w Jerozolimie wydało 400 tys. euro na kampanię promującą swój kraj w Polsce. Izrael chce być równie popularnym miejscem turystycznym dla Polaków jak Egipt, Turcja czy Tunezja.