• Iraccy dżihadyści chcieliby eksportować świętą wojnę do Egiptu
  Związana z Al Kaidą grupa Islamskie Państwo Iraku Iracka Al Kaida wezwała egipskich demonstrantów do świętej wojny - poinformowało we wtorek SITE - amerykańskie centrum zajmujące się monitorowaniem stron internetowych islamskich ekstremistów.
 • Amerykanie lawirują. Kolejny gest wsparcia dla Mubaraka
  USA nie poprą natychmiastowej dymisji prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, bo mogłaby ona opóźnić demokratyczne zmiany dokonujące się obecnie w tym kraju - wynika z wypowiedzi rzeczników Białego Domu i Departamentu Stanu.
 • USA naciskają coraz mocniej. Clinton uderza w reżim
  Status quo w Egipcie i innych miejscach regionu, gdzie dochodzi do antyrządowych demonstracji, "jest po prostu nie do utrzymania" - powiedziała w Monachium amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton. W stolicy Bawarii trwa konferencja bezpieczeństwa.
 • Państwa bliskowschodnie uważają, że wymuszone odejście Mubaraka otworzy drzwi lokalnym islamistom
  Presja wywierana przez Waszyngton na egipskiego prezydenta Hosni Mubaraka, aby ustąpił ze stanowiska, popsuła stosunki USA z zaprzyjaźnionymi państwami arabskimi - zwraca uwagę "Wall Street Journal".
 • Obama nakłania Mubaraka, by ustąpił?
  Specjalny wysłannik prezydenta Baracka Obamy, Frank Wisner, przekazał we wtorek prezydentowi Egiptu Hosni Mubarakowi przesłanie wskazujące na potrzebę uporządkowanego przekazania władzy - informuje Reuters, powołując się na "osobistość amerykańską".
 • Prezydent Hosni Mubarak uważany jest przez rodaków za bezkrytyczne narzędzie w rękach USA i Izraela
  Waszyngton najwyraźniej obawia się, że sytuacja w Egipcie może całkowicie wymknąć się z kontroli. Departament Stanu podjął decyzję, żeby ściągnąć do domu swoich pracowników, z wyjątkiem kilku najważniejszych.
 • Kryzys w Egipcie wpłynie na rynki? USA monitorują
  Zespół do spraw bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu monitoruje wpływ, jaki zamieszki w Egipcie mogą mieć na rynek finansowy oraz ceny ropy naftowej - powiedział rzecznik Białego Domu Robert Gibbs.
 • Londyn i Waszyngton najwyraźniej nie mają ochoty bronić władzy prezydenta Hosniego Mubaraka
  Wielka Brytania ostrzegła w poniedziałek Egipt, że tłumienie siłą protestów antyrządowych zakończy się źle, lecz wstrzymała się przed wezwaniem do ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka.
 • Tysiące turystów zostało już ewakuowanych wskutek zamieszek na ulicach egipskich miast
  Coraz więcej krajów przestrzega swych obywateli przed podróżami do Egiptu oraz organizuje ewakuację tych, którzy już tam są: turystów, pracowników, rodzin dyplomatów. Samoloty liniowe i czarterowe mają w poniedziałek zabrać z Kairu tysiące cudzoziemców.
 • Izrael błaga USA o podtrzymanie władzy Mubaraka
  Izrael zwrócił się poufnie do Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich o wsparcie stabilności władzy prezydenta Hosniego Mubaraka w Egipcie, który zmaga się od tygodnia z falą antyrządowych protestów.