• Temida
  Sąd apelacyjny utrzymał w poniedziałek w mocy wyroki śmierci dla 10 skazanych za udział w zamieszkach, które wybuchły w 2012 roku po meczu piłkarskim w mieście Port Said na północnym wschodzie Egiptu. Zginęło w nich ponad 70 osób. Wyrok jest prawomocny.
 • 22 ofiary śmiertelne przed meczem w Egipcie
  We wczorajszych zamieszkach przed meczem ligowym kairskich drużyn Zamalek i Enppi śmierć poniosły dwadzieścia dwie osoby - taką informację przekazała mediom egipska prokuratura.
 • Hosni Mubarak transportowany do szpitala po rozprawie sądowej
  Egipskie społeczeństwo nie przyjmie łatwo wyroku w sprawie Hosniego Mubaraka - tak uważa Grzegorz Dziemidowicz, dyplomata i były ambasador w Kairze. Sąd w Kairze oczyścił Mubaraka z zarzutu współudziału w masowym morderstwie.
 • Zamieszki na ulicach Kairu. Naprzeciwko siebie zwolennicy i przeciwnicy prezydenta
  Przed pałacem prezydenckim w Kairze zwolennicy i przeciwnicy islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego obrzucali się kamieniami i koktajlami Mołotowa. Rannych zostało ponad 20 osób. Zdaniem opozycji Mursi ponosi odpowiedzialność za wybuch przemocy.
 • Zamieszki w Egipcie
  Już co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 200 osób zostało rannych podczas drugiego dnia starć egipskiej policji z demonstrantami w Kairze oraz kilku mniejszych miastach. Manifestujący walczyli, by tymczasowe władze wojskowe przekazały dowodzenie w kraju rządowi cywilnemu.
 • Zamieszki w Kairze
  2 osoby poniosły śmierć a ponad 600 zostało rannych podczas starć demonstrantów z policją na placu Tahrir w Kairze oraz w Aleksandrii - podały egipskie media. Do walk w Kairze doszło po rozproszeniu przez policję grupy około 100 koczujących tam osób, które domagały się szybszego przekazania przez wojsko władzy rządowi cywilnemu. Koczujący rozbili namioty na placu Tahrir w centrum Kairu po demonstracji, w której wzięło udział około 50 tys. ludzi, w większości islamistów. Po zwinięciu namiotów przez policję na plac powróciły setki demonstrantów, wdając się w walkę z policjantami.
 • Tłum szturmuje mur wokół ambasady Izraela w Kairze
  Po wiecu na placu Tahrir w Kairze doszło do  szturmu na ambasadę Izraela oraz pobliskiego posterunku policji. Jedna osoba zmarła na atak serca, a 450 ludzi zostało rannych, z czego 200 trafiło do szpitala. Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego i strzelały na postrach, by rozproszyć ok. dwóch tysięcy ludzi. Wojsko skierowało w to miejsce ok. 20 czołgów i samochody ciężarowe z żołnierzami. Ambasador Izraela, jego rodzina i współpracownicy odlecieli z lotniska w Kairze samolotem wojskowym. Na wylot z Egiptu czekają też dziesiątki innych Izraelczyków.
 • Zamieszki religijne w Kairze
  190 uczestników starć między chrześcijanami i muzułmanami, stanie przed sądem wojskowym. Tak postanowiła egipska armia, która rządzi krajem. W zamieszkach zginęło 10 osób, a około stu zostało rannych.
 • Protest antyrządowej opozycji w Libii
  W Egipcie święto: demonstranci świętują obalenie prezydenta Mubaraka. Jednak w pozostałych krajach regionu leje się krew: wojsko strzela do protestujących, a liderzy opozycji trafiają za kratki.
 • Porozumienie w Egipcie. Oto szczegóły
  Egipcjanie wreszcie się dogadują z rządem. Wiceprezydent i przedstawiciele protestujących uzgadniają ostatnie szczegóły porozumienia, które ma doprowadzić do odejścia Mubaraka, a jednocześnie powstrzymać wojnę domową.