• Szczęśliwe kobiety
  W dzisiejszym konsumpcjonistycznym świecie sądzi się, że szczęście może przynieść „coś” lub „ktoś”. Traktuje się je jako jeden z naszych wielu życiowych celów i zapomina, że w największej mierze to nie rzeczy zewnętrzne odpowiadają za jego poczucie, lecz my sami – nasze cechy charakteru i wartości. Tylko my jesteśmy panami własnego życia, a więc i własnego szczęścia. Jak się okazuje, wzmacnianie subiektywnego poczucia szczęścia można ćwiczyć i wzmacniać. Jak dostrzegać jasne strony otaczającej rzeczywistości? Jakie cechy i związane z nimi wartości budują w nas tendencję do odczuwania szczęścia? Czy szczęście jest dane raz na zawsze?
 • Uśmiechnięta kobieta
  Polki najbardziej zestresowane i sfrustrowane są po trzydziestym roku życia, a...
 • Szczęśliwa kobieta
  Przede wszystkim należy pamiętać, że na bycie szczęśliwym nie ma uniwersalnej recepty. Każdy bowiem inaczej ocenia otaczającą go rzeczywistość i odczuwa inne emocje. 
 • Szczęśliwa kobieta
  W kawalerce Łukasza Jakóbiaka gościem był Robert Rutkowski. Psycholog opowiedział, jak wywołać szczęście i radość w samym sobie.
 • Kobieta na rowerze
  Masz farta, jeśli uda Ci się skosztować tego dobrodziejstwa...
 • Kobieta na rowerze
  Pieniądze szczęścia nie dają, ale… wysoki poziom endorfin wydzielanych przez mózg już tak! Co sprawia, że odczuwamy zadowolenie, radość i euforię? Oto kilka sprawdzonych sposobów na zwiększenie poziomu „hormonów szczęścia”, dostępnych na wyciągnięcie ręki.
 • Kobieta w średnim wieku
  Średni wiek Polek rodzących dzieci od początku lat 90. konsekwentnie rośnie. W 1990 roku wynosił 26,7 lat, w 2008 – 28,2 lat, a w 2015 było to już 29,7 lat – wynika z danych GUS. W związku z tym spada także dzietność w Polsce – w ubiegłym roku jej współczynnik wyniósł zaledwie 1,3, podczas gdy w 1990 roku na jedną kobietę urodziło się 2 dzieci. Jeśli do tego dodamy malejącą liczbę małżeństw i rosnącą liczbę rozwodów, dane demograficzne w naszym kraju mogą niepokoić. Zdaniem ekspertów za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim pięć czynników: tzw. wyścig szczurów, kultura instant, sytuacja gospodarcza, komunikacja internetowa i zdrady.
 • Szczęśliwa kobieta
  Życie wciąż stawia przed nami wyzwania, zmusza do podejmowania decyzji, ciągłego rozwoju. Pędzimy w kierunku wyznaczonych celów, a ten pośpiech bywa męczący i frustrujący. Czasem wystarczy zmiana nastawienia ukierunkowana na szczęście, by odnaleźć zadowolenie i świadomość, jak wiele możemy osiągnąć.
 • Zakochani
  „Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Kochać, tylko to więcej nic” – to słowa popularnego szlagieru. Ale czy rzeczywiście tak jest? Język polski jest bardzo ograniczony w tym zakresie i na określenie tego uczucia mamy jedno słowo – niezależnie od jego siły. Często słyszymy i sami mówimy „kocham tę komedię, kocham to jedzenie, kocham tę muzykę…” i wszystko załatwiamy jednym "kocham". Ale czy w momencie, kiedy chcemy złożyć deklarację uczuć do drogiej nam osoby, przychodzi nam to równie łatwo?
 • Uśmiechnięta kobieta
  Szczęście nie jet opcją, która pozwala odnieść sukces, ale jego podstawą – mówi Andrew Matthews, autor bestsellerowych książek motywacyjnych. Jego zdaniem podstawą szczęśliwego życia jest przede wszystkim akceptacja samego siebie oraz umiejętność dostrzegania pozytywnych stron każdej sytuacji. Najnowsza książka Andrew Matthewsa pt. „Jak działa życie” właśnie trafiła do rąk polskich czytelników.