• Świat się dogadał, jak ratować Ziemię
  Państwa całego świata dogadały się w sprawie ratowania klimatu. Na szczęście nie wpisano do dokumentu drastycznych metod, które zniszczyłyby gospodarkę. Przedłużono tylko obecne zobowiązania
 • Stop podwyżkom gazu i prądu
  Umowy handlowe na hurtowym rynku energii oraz powiązane z nimi finansowe instrumenty pochodne będą monitorowane przez unijną Agencję ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER). Ma to zapobiec spekulacyjnym podwyżkom cen prądu i gazu dla konsumentów.
 • Polska chce przeglądu technologii w plaowanych elektrowniach jądrowych
  Poza testowaniem bezpieczeństwa istniejących elektrowni w UE i krajach sąsiednich, powinien być dokonany przegląd technologii w planowanych elektrowniach, np. w Rosji i na Białorusi - powiedział PAP wicepremier Waldemar Pawlak po spotkaniu ws. energetyki UE.
 • Premier Rosji Władimir Putin
  Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem - informuje w sobotę dziennik "24 czasa", powołując się na WikiLeaks.
 • Unia akceptuje postulaty Polski w sprawie energii
  Polsce, z gospodarką opartą na węglu, udało się wpisać wykorzystanie zasobów paliw kopalnych, czyli np. węgla, a także gazu łupkowego, do wniosków końcowych z piątkowego szczytu UE - wynika z najnowszego projektu tego dokumentu, do którego dotarła PAP.
 • KE zażądała zmian w umowie gazowej między Bułgarią a Rosją
  Komisja Europejska wpycha Rosjanom kij w szprychy. KE ogłosiła w poniedziałek, że chce zmian w umowie gazowej między Bułgarią a Rosją, tak by zagwarantować dostęp stron trzecich do gazociągu South Stream zgodnie z prawem UE. Wcześniej KE interweniowała ws. gazowych porozumień polsko-rosyjskich.
 • Dodatkowe wydatki wynikajce z braku porozumienia klimatycznego sięgną biliona dolarów
  Fiasko ubiegłorocznego szczytu w Kopenhadze ws. zmian klimatu będzie kosztować świat bilion USD na dodatkowe inwestycje energetyczne do 2030 r., a łącznie 11,6 bilionów - głosi opublikowane we wtorek roczne sprawozdanie Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE).