• Rurociąg, zdjęcie ilustracyjne
  Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił raport o zasobach polskiego gazu łupkowego.Zasoby są dużo mniejsze, niż szacowali amerykańscy eksperci. Zdaniem polskich naukowców to i tak wystarczy, by zaspokoić polskie potrzeby przez kilkadziesiąt lat.
 • Gaz nie podrożeje od marca. URE popsuł plany PGNiG
  PGNiG chciało wprowadzić duże podwyżki gazu. Ceny w marcu w górę nie pójdą, bo Urząd Regulacji Energetyki taryfy nie zatwierdził, uznając, że wzrost cen jest zbyt wysoki.
 • W Rogitach pod Braniewem rozpoczął się pierwszy w woj. warmińsko-mazurskim odwiert poszukiwawczy złóż gazu łupkowego - poinformował w środę Tomasz Gryżewski z kanadyjskiej firmy Talisman Energy, globalnego producenta ropy naftowej i gazu.
 • Bułgaria nie chce być uzależniona od rosyjskiego gazu
  Bułgaria nie chce, by Rosjanie byli jedynymi dostawcami gazu. Dlatego dogaduje się z Turcją i Grecją w sprawie budowy nowych rurociągów. Na tych inwestycjach skorzysta cała Europa, bo w ten sposób trafi do Unii tani gaz z regionu Morza Kaspijskiego.
 • Spadają zapasy ropy
  Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 4,68 mln baryłek, czyli o 1,4 proc., do 336,28 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).
 • Bruksela zabiera się za badanie firm energetycznych
  Komisja Europejska rozpocznie w czwartek procedurę o naruszenie przepisów trzeciego pakietu energetycznego UE wobec 18 krajów UE, wśród nich nie ma Polski - poinformowała KE. Chodzi o przepisy zwiększające konkurencyjność unijnych rynków gazu i prądu.
 • Gazowy monopolista kupi szwedzką firmę?
  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma chrapkę na szwedzkiego Vatenfalla. Firma kupi polski oddział koncernu za prawie 3 miliardy złotych.
 • Ceny ropy ostro w dół. Kierowcy mogą odetchnąć
  Ceny ropy wreszcie mocno spadają. To reakcja inwestorów na obniżenie wiarygodności kredytowej USA. Boją się, że Stany wpadną w recesję, a przemysł i obywatele nie będą potrzebować dużej ilości paliwa. Wkrótce spadek powinien się przełożyć także na ceny przy dystrybutorach.
 • Siedziba Gazpromu
  Są małe szanse, by wydobycie gazu łupkowego rozwinęło się na dużą skalę w Europie - powiedział PAP wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew. Dodał, że rosyjskie długoterminowe kontrakty na dostawy gazu do UE są bezpieczne.
 • Tutaj szukają gazu łupkowego. "Jest optymistycznie"
  Czy gaz łupkowy to przyszłość? Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski ocenił 2010 rok pod względem poszukiwań tego surowca dla jego spółki jako "optymistyczny, ale cały czas w analizach". Dodał, że do marca zakończy się odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego w Lubocinie.