Górnicza Solidarność "wyraża stanowczy sprzeciw wobec obecnego kierunku polityki energetycznej i klimatycznej polskiego rządu oraz działań podejmowanych przez poszczególne ministerstwa wobec sektora górnictwa węglowego" - napisano w petycji, którą związkowcy przedstawili posłom PIS.
Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o OZE. Przepisy określą na nowo zasady wsparcia rozwoju energii ze źródeł odnawialnych. Zdaniem rządu to najnowocześniejsza ustawa w Europie, zdaniem opozycji jest "dramatycznie zła".
Umowa PKN Orlen z rosyjskim Rosnieftem, a także odsunięcie w czasie wejścia w życie kluczowego rozdziału ustawy o OZE - to zdaniem polityków PO przykłady na chaos i niefachowość działań PiS w obszarze energetyki.
Przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, która pożyczyła mu 200
tys. zł weszła do rady nadzorczej PGE, największej spółki energetycznej w kraju.
Czym mam się zajmować Janina Goss, tego nie wiadomo.
Górnictwo czekają poważne problemy, a ich objawy zobaczymy już w grudniu - przyznaje w rozmowie z Polską Agencją Prasową Henryk Kowalczyk. Polityk, który ma być szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów, podkreśla, że właśnie dlatego Ministerstwo Energetyki trzeba powołać jak najszybciej.
Nowy rząd będzie dążył do sprzedaży Lotu, odzyskania PKP Energetyki i wznowienia programu Kolei Dużych Prędkości. Kukułczym jajem podrzuconym przez poprzedników będą nierozliczone środki unijne.
Premier Donald Tusk przedstawi popołudniu plany rządu na ten rok. Mają być
poruszone kwestie między innymi walki z bezrobociem oraz inwestycji w
tym w energetykę. Opozycja już nazywa to propagandą i trikami PR.
Prawo i Sprawiedliwość chce utworzenia ministerstwa energetyki -
mówi poseł PiS Przemysław Wipler. Rozwiązałoby to wiele problemów, dotyczących
zarządzania spółkami strategicznymi dla bezpieczeństwa państwa - przekonuje polityk.
Ponad 150 tysięcy ludzi podpisało się pod projektem ustawy, która ma zakazać sprzedaży Lotosu. Jutro PiS przekaże dokument marszałkowi Sejmu. Posłowie liczą, że zajmą się projektem jeszcze w tym roku.