• PiS zakaże sprzedaży Lotosu? Projekt ustawy trafi do Sejmu
  Ponad 150 tysięcy ludzi podpisało się pod projektem ustawy, która ma zakazać sprzedaży Lotosu. Jutro PiS przekaże dokument marszałkowi Sejmu. Posłowie liczą, że zajmą się projektem jeszcze w tym roku.
 • Proces prywatyzacji Enei zakończył się bez rozstrzygnięcia
  Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu procesu sprzedaży 51 proc. akcji Enei bez rozstrzygnięcia - poinformował w piątek resort skarbu. Resort uzależnia dalszą prywatyzację spółki od realizacji inwestycji w Kozienicach.
 • Francuzi kupią Eneę? Pawlak mówi "nie"
  Resort skarbu chce, by kontrolę nad Eneą przejął francuski koncern EDF. Przeciw tej decyzji burzy się koalicjant. Szef PSL, wicepremier Waldemar Pawlak twierdzi, że ta transakcja będzie groźna dla Polski. Zwłaszcza, że EDF nie jest firmą prywatną, tylko należy do francuskiego rządu.
 • Minister skarbu Aleksander Grad
  Minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział w czwartek, że będzie bronił przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów możliwości przejęcia Energi przez Polską Grupę Energetyczną. PGE ma odwołać się do sądu od decyzji UOKiK zakazującej tego połączenia.
 • Minister Grad ujawnia, jakie chce sprzedać akcje
  Minister skarbu Aleksander Grad powiedział PAP, że resort skarbu chętnie sprzedałby należący do niego pakiet akcji Towarowej Giełdy Energii warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.