• Premier Ewa Kopacz na szczycie klimatycznym
  Opozycja krytycznie o ustaleniach szczytu klimatycznego z Brukseli. Prawo i Sprawiedliwość jest zawiedzione, że Ewa Kopacz nie zawetowała pakietu klimatycznego. 
 • Premier Ewa Kopacz
  Wracamy z tarczą, dostaliśmy 100 procent tego z czym jechaliśmy - mówiła premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej w Brukseli podsumowującej unijny szczyt klimatyczny. Dodała, że dzięki sukcesowi negocjacyjnemu Polski możliwa będzie realizacja obietnic złożonych przez nią podczas expose. Główne założenie porozumienia to 40-procentowa redukcja emisji CO2 do 2030 roku.
 • Premier Ewa Kopacz na szczycie klimatycznym
  Argumenty Polski wysłuchane. W taki sposób analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Lidia Puka komentuje postanowienia szczytu klimatycznego w Brukseli. Ustalenia, jakie tam zapadły nie są sztywne - dodaje.
 • Premier Ewa Kopacz
  Polska, grożąc wetem w czasie rozpoczynającego się dziś unijnego szczytu, zyskuje w negocjacjach na temat nowego pakietu klimatycznego. Straszenie podwyżkami cen prądu nie jest jednak dobrą strategią - ostrzega politolog z UW Krzysztof Księżopolski.
 • Elżbieta Bieńkowska
  Na placu boju o stanowisko polskiego komisarza została tylko Elżbieta Bieńkowska, obecna minister infrastruktury i transportu oraz wicepremier. Po nominacji dla premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, w Brukseli oczekiwano, że Polska dostosuje się do reguł gry i nominuje kobietę na komisarza. Kraje członkowskie są pod presją Jean-Claude’a Junckera, a ten boi się Parlamentu Europejskiego, który żąda parytetów.
 • Bruksela, Belgia
  Wieczorem w Brukseli kolejne negocjacje Rosji, Ukrainy i Komisji Europejskiej. Mają one doprowadzić do zakończenia sporu gazowego o cenę błękitnego paliwa i zagwarantowanie dostaw surowca z Rosji przez Ukrainę do Europy. Moskwa groziła wcześniej, że zakręci kurek, jeśli Kijów nie ureguluje wszystkich płatności.
 • Parlament Europejski
  Unia ratuje swój budżet kosztem Polski. A nasz rząd tradycyjnie milczy. Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego poparła wczoraj propozycję Komisji Europejskiej związaną z wprowadzeniem backloadingu. To zła informacja dla Polski.
 • Lodówka - zdjęcie ilustracyjne
  Droższy, ale bardziej ekologiczny sprzęt pozwoli zaoszczędzić na prądzie ponad 100 zł miesięcznie.