• Kobieta na stoisku z pieczywem
  Na podwyżki cen pieczywa złożyła się ogromna presja na podwyżki płac i problemy ze znalezieniem pracowników, ale też droższa energia, mąka i benzyna - czytamy w czwartek w "Rzeczpospolitej".
 • Licznik prądu
  Żeby nowa taryfa weszła w życie od 1 stycznia, prezes URE musiałby ją zatwierdzić najpóźniej 18 grudnia. Ten jednak ma długą listę pytań odnośnie ustawy o rekompensatach za podwyżki cen prądu. M.in. skąd wziąć pieniądze na ten cel. 
 • Wieża linii energetycznej wysokiego napięcia
  150-260 zł rocznie – tyle będą musiały dopłacić polskie rodziny do nowych bloków energetycznych, podaje "Rzeczpospolita". Wyższe opłaty za energię mają związek z rządowym projektem.
 • Parlament Europejski
  Unia ratuje swój budżet kosztem Polski. A nasz rząd tradycyjnie milczy. Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego poparła wczoraj propozycję Komisji Europejskiej związaną z wprowadzeniem backloadingu. To zła informacja dla Polski.
 • Eksperci straszą. Prąd będzie dużo droższy
  Szykują się ciężkie czasy. Eksperci twierdzą, że czeka nas duża podwyżka cen prądu. Wszystko przez to, że polska energetyka jest w fatalnym stanie i potrzebuje miliardów euro, by wybudować nowe elektrownie i wymienić sieci przesyłowe, inaczej prądu zabraknie. Pieniądze na te inwestycje da się zdobyć tylko podnosząc ceny.
 • Czekają nas nieuchronne podwyżki cen energii
  Do Urzędu Regulacji Energetyki wpłynęło już pięć wniosków o podwyżkę cen. Zwiększenia o 10 proc. stawek za gaz domaga się PGNiG, a RWE, Vattenfall, Enea, EnergaPro i Enion, czyli najwięksi dostawcy energii elektrycznej do naszych domów, wnioskują o kilkunastoprocentowe korekty cen.