• Angela Merkel, kanclerz Niemiec
  Europa zmaga się z kryzysem. Szczególnie dotkliwie odczuwają to Grecja, Włochy i Hiszpania, które w poszukiwaniu rozwiązań wymieniły ostatnio swoich premierów. Kto rządzi nami podczas kryzysu?
 • USA namawiają do drukowania pustego euro
  Stany Zjednoczone domagają się użycia przez Brukselę najcięższej broni dla rozwiązania kryzysu w strefie euro. Takie było, zdaniem wysokich urzędników w Białym Domu cytowanych przez „Wall Street Journal”, główne przesłanie Baracka Obamy podczas wczorajszego szczytu UE – USA w Waszyngtonie.
 • Bruksela prosi Chiny o pieniądze
  Europa poprosi Chiny o wsparcie finansowe. W piątek do Pekinu wybiera się Klaus Regling, szef Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej - poinformowała Komisja Europejska. Dziś w Brukseli rusza szczyt poświęcony kryzysowi w strefie euro - podaje radio RMF FM.
 • Europejski Bank Centralny
  "Kryzys zadłużenia nie wywoła głębokiej recesji w Europie, jak ta po upadku banku Lehman Brothers w 2008 r." - ocenił Manfred Jaeger-Ambrożewicz z Instytutu Niemieckiej Gospodarki w Kolonii.
 • Dilma Rousseff i Barack Obama
  Brazylia,wraz z innymi dużymi krajami zaliczanymi do tzw. rynków wschodzących, pracuje nad pomocą dla przeżywających kłopoty krajów strefy euro - powiedziała prezydent Brazylii Dilma Rousseff podczas spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą w Nowym Jorku.
 • Strauss-Kahn przerywa milczenie. Nie zgadniesz, co powiedział
  Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego przerwał milczenie. Jednak wywiad z nim dotyczył nie domniemanego gwałtu, a problemów, które dotyczą wszystkich Europejczyków.
 • Chiński premier gościł w Pekinie francuskiego ministra spraw zagranicznych Alaina Juppe
  Chiny gotowe są pomóc Europie i Stanom Zjednoczonym w przezwyciężeniu problemów gospodarczych - zapewnił w środę, podczas otwarcia forum gospodarczego w Dalian, szef chińskiego rządu Wen Jiabao.
 • Banki ukrywają greckie straty
  Część europejskich banków, które posiadają greckie obligacje, zaniża straty, jakie poniosą w wyniku niewypłacalności Aten. Tak twierdzi w liście do Europejskiego Urzędu Rynków i Obligacji Hans Hoogervorst, prezes Międzynarodowego Biura Standardów Księgowości (IASB).
 • Polskę czeka gigantyczny kryzys, a rząd nic nie robi
  Polska jest jednym z najbardziej zagrożonych kryzysem krajów na świecie, a kończą się sposoby walki z niebezpieczeństwem. Złoty i tak już jest zbyt tani, inwestycje spadają, może się więc okazać, że kupców na nasze obligacje nie będzie. Tymczasem rząd łudzi się, że wszystko jest w porządku.
 • Giełdy idą w dół. A rządy Europy czekają
  Dwa tygodnie po dramatycznej obronie bliskiej bankructwa Grecji kryzys rozlewa się na Włochy i Hiszpanię. Brak wizji, brak pomysłów i sprzeczne sygnały europejskich polityków pogrążają rynki.