• Jarosław Kaczyński
  Państwowa Komisja Wyborcza policzyła już wszystkie głosy. Wielki sukces PiS, które wygrywa wybory do europarlamentu 2019. Na Dziennik.pl najnowsze informacje, komentarze i opinie.
 • Członek PKW Arkadiusz Despot-Mładanowicz (L) i sekretarz PKW Magdalena Pietrzak (P) podczas drugiej konferencji PKW
  "Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła 45,68 proc." - powiedział w poniedziałek p.o. szefa PKW Wiesław Kozielewicz. Podał również, gdzie była ona rekordowo wysoka, a gdzie zaskakująco niska.
 • konferencja PKW
  W wyborach do PE z listą nr 1 wystartuje KWW Konfederacja, KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy, z listą nr 2 KW Wiosna Roberta Biedronia, nr 3 - KKW Koalicja Europejska, nr 4 - KW Prawo i Sprawiedliwość, nr 5 KKW Partia Razem; nr - 6 - KWW Kukiz'15. Losowanie numerów list wyborczych PKW przeprowadziła w piątek.
 • Eurowybory
  Jeśli obwodowa komisja wyborcza wyszła z lokalu bez wywieszenia protokołu to znaczy, że naruszyła Kodeks wyborczy - uważa Państwowa Komisja Wyborcza. Informację o takim wydarzeniu przekazali dziś dziennikarzom posłowie PiS sugerując, że już wiedzą co stało się z 12-ma tysiącami głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 • Wiceprezes PiS, przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M, poseł Antoni Macierewicz i wiceprzewodniczący zespołu, poseł PiS Stanisław Piotrowicz podczas posiedzenia zespołu
  PiS domaga się powtórnego przeliczenia głosów w niektórych komisjach wyborczych.
 • Konfencja PKW
  Oczekiwanie na papierowe dokumenty i opóźnione podanie wyników - tak wyglądała wyborcza rzeczywistość w Polsce. Nic więc dziwnego, że po głosowaniu pojawiły się głosy o koniecznej reformie PKW.
 • Donald Tusk
  Takie słowa w ustach premiera Donalda Tuska to wyjątkowa rzadkość. Szef rządu przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło niezły wynik w eurowyborach. Pochwalił również kampanię wyborczą politycznych rywali.
 • Eurowybory
  Prawo i Sprawiedliwość nadal przed Platformą Obywatelską. Jak wynika z cząstkowych, nieoficjalnych danych przedstawionych przez Państwową Komisję Wyborczą, PiS uzyskało 32,35 procent głosów, zaś PO 31,29 procent. Dane pochodzą z 91 procent komisji wyborczych. Frekwencja wyniosła 23,27 procent.
 • Państwowa Komisja Wyborcza
  O godz. 17.30 frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła 16,91 proc. - wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej. Kazimierz Czaplicki z Państwowej Komisji Wyborczej powiedział, że najwyższa frekwencja jest w okręgu Warszawa I - 23,11 proc., a najniższa w okręgu obejmującym województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie - 14,3 proc.
 • Wybory do europarlamentu
  Do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego uprawnionych jest 30 milionów 746 tysięcy 468 Polaków. Polacy wybierają 51 eurodeputowanych. O jeden mandat ubiega się średnio 25 kandydatów. Jak przebiega głosowanie? Zobaczcie NAJLEPSZE ZDJĘCIA.