• Ferie zimowe
  Młodzi ludzie z utęsknieniem wyczekują zimowej przerwy. Po miesiącach ciężkiej pracy i zdobywaniu nowych umiejętności w szkole, przychodzi czas na zaplanowanie wyjazdu marzeń. Uczniowie, a w szczególności ich rodzice stają przed trudnym wyborem – wycieczka krajowa czy podróż za granicę, regeneracja czy czas spędzony aktywnie? A może ferie to najlepszy moment na sprawdzenie i rozwijanie pasji młodych ludzi?
 • Narciarz
  Dużo słońca i zdecydowanie więcej śniegu niż w kilku ostatnich sezonach. Warunki do zimowego wypoczynku dawno nie były w naszych górach tak dobre. Nic więc dziwnego, że liczba rezerwacji wzrosła o ponad jedną trzecią w stosunku do zeszłorocznej, a w popularnych miejscowościach średnie ceny utrzymywały się na wysokim poziomie, powyżej 70 złotych dla jednej osoby za noc – wynika z raportu Noclegi.pl.
 • Ze spowolnieniem ruchu na popularnej Zakopiance muszą się liczyć kierowcy zmierzający na zimowy wypoczynek pod Tatry, oraz wracający z gór. Ferie zaczynają m.in. uczniowie z Warszawy. Na Zakopiance w okolicach Nowego Targu tworzy się korek.
 • Narty
  Według ankiety przeprowadzonej przez wyszukiwarkę KAYAK.pl 13 proc. Polaków planuje wyjazd na narty w tym sezonie. Serwis sprawdził, które ośrodki zimowe są najpopularniejsze oraz przedstawia przydatne informacje o cenach lotów, hoteli i infrastrukturze narciarskiej zebrane w zimowej edycji Przewodnika Travel Hacker.
 • Elżbieta Dzikowska
  Jeśli na ferie to tylko tam, gdzie jest zima - przekonują podróżnicy i eksperci do spraw turystyki. Od kilku lat coraz częściej wybieramy się podczas zimowego wypoczynku do ciepłych krajów. Czy słusznie?