• Narty
  Według ankiety przeprowadzonej przez wyszukiwarkę KAYAK.pl 13 proc. Polaków planuje wyjazd na narty w tym sezonie. Serwis sprawdził, które ośrodki zimowe są najpopularniejsze oraz przedstawia przydatne informacje o cenach lotów, hoteli i infrastrukturze narciarskiej zebrane w zimowej edycji Przewodnika Travel Hacker.
 • Narciarze
  Strój narciarski ma duży wpływ na komfort jazdy. Skuteczną ochronę przed zimnem i przemoczeniem zapewnia odzież z watoliną i membraną mikroporowatą. Krój i kolorystyka narciarskich kurtek i dodatków mogą zaś zapewnić modny wygląd. W tym sezonie najmodniejsze są mocne, jaskrawe barwy.
 • Narciarz
  Sezon zimowych ferii właśnie się zaczął, a to oznacza, że przed rodzicami staje wyzwanie, jakim jest zagospodarowanie wolnego czasu swoim pociechom. Podsuwamy kilka pomysłów zimowej aktywności, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin.
 • Elżbieta Dzikowska
  Jeśli na ferie to tylko tam, gdzie jest zima - przekonują podróżnicy i eksperci do spraw turystyki. Od kilku lat coraz częściej wybieramy się podczas zimowego wypoczynku do ciepłych krajów. Czy słusznie?
 • Jedziesz na narty samochodem?
  Niezależnie od tego czy będzie to rodzinny wypad na narty w kraju lub zagranicą, czy też odwiedziny u rodziny - zasady odpowiedniego zadbania o pojazd przed podróżą pozostają takie same.
 • Styczeń pełen narciarskich wypadków
  W pierwszym miesiącu roku Grupa Podhalańska GOPR interweniowała ponad 300 razy - ujawnia "Dziennik Polski". Większość akcji miała miejsce w związku z wypadkami narciarskimi.
 • Ferie w kolejnych województwach. W jakich?
  W sobotę w pięciu kolejnych województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim zaczną się dwutygodniowe ferie zimowe. Uczniowie z tych województw odpoczywać będą do 13 lutego.
 • Ferie w Zakopanem mogą być niebezpieczne
  Ferie to nie tylko przyjemności. Trzeba zachować podstawowe zasady ostrożności - pisze "Dziennik Polski". To wniosek po rozmowie z policjantami, pełniącymi służbę w stolicy polskich Tatr. Jak w każdym skupisku ludzi, także na Krupówkach nie brakuje złodziei kieszonkowych. Problem dotyczy oczywiście całego kurortu.
 • Rusza sezon narciarski. Gdzie już jest śnieg?
  W wielu regionach świata warunki narciarskie są już wyśmienite. Sporo ośrodków planuje otwarcie w tym tygodniu albo tydzień później. Wśród nich są te  najpopularniejsze i największe. Czynne są już ośrodki Breckenridge oraz Cortina, a Whistler w Kanadzie zostanie otwarty 19 listopada, sześć dni wcześniej niż planowano.
 • Zamiast nart wybieramy egzotyczne plaże
  Biura podróży sprzedały już połowę wycieczek na okres ferii zimowych. Prawdziwym hitem okazały się wyjazdy do... Kenii.