• Opole i wielkie kariery - Czesław Niemen
    Przez 50 lat Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu "wyprodukował" kilka pokoleń gwiazd polskiej estrady. Od muzyki popularnej i bigbitu, po muzyczne felietony Wojciecha Młynarskiego i do głębi artystyczne interpretacje w wykonaniu Ewy Demarczyk czy Czesława Niemena. Oto tylko kilka z największych gwiazd, które występowały w opolskim amfiteatrze, niejednokrotnie od tego właśnie występu zaczynając swą wielką karierę,
  • W swej pięćdziesięcioletniej historii Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – bo tak brzmi pełna nazwa tej jednej z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce – nie odbył się tylko raz. W 1982 roku przeszkodził mu stan wojenny. Ale od 1963 roku zdążyło się tu rozwinąć wiele karier, sławę zdobyło mnóstwo niezapomnianych przebojów, a przez widownię przewinęły się tysiące widzów.
  • Kasia Wilk spadła ze sceny w czasie festiwalu w Opolu
    Nie wiem, skąd to się wzięło. Na próbach tego nie było - tak Kasia Wilk mówiła o płachcie czarnego materiału, która przykryła dziurę w podeście, a przez którą piosenkarka zaliczyła bolesny upadek. Wszystko działo się w czasie koncertu na Festiwalu w Opolu.