• Kadr z filmu "Młynarski. Piosenka finałowa"
  Wojciech Młynarski zasługuje nie na jeden film, książkę i wspomnienie. Dokument Alicji Albrecht jest dziełem, które trzeba zobaczyć koniecznie – pokazuje legendarnego twórcę z szacunkiem dla jego twórczości, ale i nie omijając tematów bardzo bolesnych.
 • Kadr z filmju dokumentalnego "Ikona"
  Polski film "Ikona" Wojciecha Kasperskiego otrzymał nagrodę w kategorii najlepszego dokumentu telewizyjnego w konkursie Prix Italia w Mediolanie. W niedzielę zakończyła się 69. edycja międzynarodowego konkursu twórczości radiowej, telewizyjnej i internetowej.
 • Kadr z filmu "21 x Nowy Jork"
  Ile razy jadąc autobusem lub tramwajem mieliście wrażenie, że jesteście w kłębowisku losów, że obok was rozgrywają się dramaty, rozczarowania. Że ktoś emanuje szczęściem. Ktoś cierpi, ktoś prowokuje, ktoś poszukuje. I tylko ten moment, kiedy jesteście obok siebie w korku albo stoicie w tłumie w środku lokomocji daje bezpowrotną szansę poznania, wejścia w inny świat.
 • Kadr z filmu "Ikona"
  "Samotni ludzie, a wokół nich milczenie – i to jest ziemia!" – to zdanie z "Potulnej" Dostojewskiej dźwięczało mi w uszach podczas seansu "Ikony" Wojciecha Kasperskiego. Wracało jak wyrzut sumienia.