• Pieniądze
  Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdania finansowe partii Nowoczesna i Partii Razem za 2015 r - wynika z uchwał PKW zamieszczonych we wtorek na stronach internetowych Komisji.
 • Banknoty
  Sejm rozpoczął prace nad propozycjami Nowoczesnej i ruchu Kukiz'15 w sprawie finansowania partii politycznych. Ugrupowanie Ryszarda Petru chce, by by partie polityczne połowę tego, co dostają z budżetu, pozyskiwały od obywateli. Kukiz'15 proponuje likwidację finansowania z budżetu państwa i wprowadzenie możliwości odpisania od podatku dochodowego 5 złotych z przeznaczeniem na wybraną partię.
 • PiS atakuje Rostowskiego: Prowadzi potrójną księgowość
  Jacek Rostowski znalazł się pod ciężkim ostrzałem polityków PiS. Oskarżają go o to, że inne dane ma dla Brukseli, inne pokazuje Sejmowi, a jeszcze inne zamiata pod dywan. Tymczasem rachunki za jego działalność płacą Polacy.
 • Szare eminencje partii politycznych. To oni trzęsą finansami
  Wyrobiec, Kostrzewski, Aleksandrzak, Mleczko - te nazwiska niewiele mówią wyborcom, ale są doskonale znane członkom partii. Liderzy liczą się z ich zdaniem, albo zlecają najbardziej poufne zadania - ujawnia "Rzeczpospolita".
 • Polityczny spór w Grecji skończy się bankructwem kraju?
  Widmo bankructwa Grecji staje się coraz bardziej realne. Szefowie opozycji i rządzącej partii nie są w stanie dogadać się w sprawie reform gospodarczych. Bez tego porozumienia nie ma praktycznie szans, by Unia dała Grekom kolejną transzę pożyczki. To z kolei oznacza niewypłacalność Aten.
 • PiS interweniuje u Pitery, bo działacze PO dostali dotację
  Prezes lubelskiego PiS poseł Krzysztof Michałkiewicz wystąpił do minister ds. walki z korupcją Julii Pitery o kontrolę w sprawie przyznania blisko 0,5 mln zł unijnej dotacji firmie dwóch członków zarządu PO w Lublinie.
 • "Skończy pan jako Gierek bis" O kim mowa?
  Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do ministra Jacka Rostowskiego, by wziął się do "ciężkiej pracy" i przestał zadłużać Polskę. W przeciwnym razie przejdzie pan do historii jako "Edward Gierek bis" - zwróciła się przewodnicząca klubu PJN do szefa resortu finansów.
 • Zabrali pieniądze politykom, tetaz się głowią komu je oddać
  Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz poinformował w środę, że środki zaoszczędzone w budżecie dzięki obniżeniu subwencji dla partii politycznych PO chce przeznaczyć na tworzenie żłobków i innych form opieki nad dziećmi. Jeszcze w poniedziałek polityk Platformy deklarował, że pieniądze zasilą fundusze na budowę dróg.
 • Partia Tuska ramię w ramię z Kluzik-Rostkowską
  Przed czwartkowym wieczornym głosowaniem w Sejmie nad poprawkami Senatu w sprawie ograniczenia subwencji dla partii politycznych PO i PJN deklarują poparcie dla nich i zapowiadają zarządzenie dyscypliny. SLD, PiS i PSL poprawek nie poprą.
 • Zabrać partiom. PO sama ze sobą ściga się na poprawki
  Ograniczenie o 50 proc. subwencji budżetowych dla partii politycznych od 1 stycznia 2011 roku - przewidują poprawki zgłoszone we wtorek przez klub PO podczas senackiej debaty nad nowelizacją ustawy ograniczającej finansowanie partii politycznych.