• Załamany mężczyzna opiera głowę o stół
  Maksymilian mówi, że ma małe marzenia. Pierwsze – żeby było go stać na zatrudnienie jednego pracownika. Żeby mógł sobie zrobić wolny weekend. Ale wstrzymuje się z taką rozrzutnością. "Jak widzę szambonura buszującego po śmietniku, mówię sobie: Uważaj, żebyś tak nie wylądował ze swoją starością".
 • Donald Tusk
  Polscy przedsiębiorcy piszą do premiera Donalda Tuska. Odnoszą się do afery podsłuchowej i twierdzą, że publikacja taśm ujawniiła "wrogi i lekceważący" stosunek elit rządzących do właścicieli firm.
 • Ciąża, siedzenie w domu i pomysł na własny biznes - takich historii przybywa. A im dłuższy urlop wychowawczy, tym więcej młodych kobiet decyduje się zakładać przedsiębiorstwa
 • Stopniowe przenoszenie obsługi bankowej do Internetu widoczne jest zwłaszcza w sektorze klientów indywidualnych. Jednak coraz częściej zmiany te dotyczą także oferty dla klientów instytucjonalnych. Przedsiębiorcy mogą korzystać już z wielu przywilejów oferty internetowej, obecnie także z błyskawicznych kredytów on-line. 
 • Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniających się czasach. Co rusz otrzymujemy niepokojące sygnały na temat tego, że polska gospodarka zwalnia. Słyszymy o zwolnieniach grupowych, zwiększającym się bezrobociu, upadłości firm, zatorach płatniczych… Dlatego też tak ważna jest dzisiaj wiarygodność firmy w oczach jej kontrahentów. Sposobem na jej zwiększenie może być skorzystanie z gwarancji bankowych.
 • Każdy przedsiębiorca cieszy się uzyskując dochód. Jednak wie też o tym, że pieniądze nie powinny leżeć bezczynnie, gdyż tracą na wartości. W niniejszym artykule przedstawimy kilka sposób na inwestowanie nadwyżek finansowych firmy na krótki czas, lecz z zyskiem.
 • W kraju, który plasuje się na trzycyfrowych pozycjach w światowych rankingach miejsc sprzyjających prowadzeniu biznesu, rzeczy, które wkurzają przedsiębiorców jest bez liku. Otwartym pozostaje jednak pytanie: które najbardziej?
 • Kobiety i mężczyźni w pracy - zdjęcie ilustracyjne
  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw, która upraszcza m.in. procedury związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej - poinformowała wtorek Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej.
 • Każdy przedsiębiorca wie, że jeśli chce coś osiągnąć, to powinien się rozwijać. Często jednak na przeszkodzie stoi brak środków. Warto poszukać wtedy różnych możliwości finansowania. Jedną z nich jest kredyt technologiczny, o którym warto dowiedzieć się więcej.
 • Banknoty stuzłotowe
  Wiele młodych osób coraz częściej myśli o założeniu własnej działalności jako alternatywie dla pracy na etacie. Zastanawiają się jednak skąd wziąć środki na start swojego biznesu. Jedną z możliwości jest kredyt na start. Jakie są najciekawsze oferty dla startujących przedsiębiorców?