• Wieżowiec w Singapurze
  Niedawna śmierć wieloletniego premiera Singapuru Lee Kuan Yewa wywołała liczne publikacje dotyczące sukcesu tego miasta-państwa. Porównanie dochodu na głowę mieszkańca w pierwszym roku rządów zmarłego premiera z analogicznym wskaźnikiem po 50 latach wynosi jak jeden do stu. Miasto ubogich robotników portowych stało się jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw świata.
 • Uścisk dłoni
  Trzy niezależne badania potwierdzają – poprawia się sytuacja na rynku pracy. Najbardziej poprawiły się prognozy wzrostu zatrudnienia w przemyśle, transporcie, logistyce i komunikacji oraz w branży restauracyjnej i hotelarskiej.
 • Donald Tusk
  Rząd Donalda Tuska łamie prawo, przygotowuje przepisy, które są niezgodne z unijnym ustawodawstwem - bije na alarm Twój Ruch. Chodzi o poważną sprawę, bo o możliwość odliczania podatku VAT na paliwo kupowane do firmowych samochodów.
 • Dla startującej firmy kluczowe są dwa pierwsze lata
  Piętą achillesową naszych przedsiębiorców jest to, że nie inwestują w innowacje.
 • Stopniowe przenoszenie obsługi bankowej do Internetu widoczne jest zwłaszcza w sektorze klientów indywidualnych. Jednak coraz częściej zmiany te dotyczą także oferty dla klientów instytucjonalnych. Przedsiębiorcy mogą korzystać już z wielu przywilejów oferty internetowej, obecnie także z błyskawicznych kredytów on-line. 
 • W kraju, który plasuje się na trzycyfrowych pozycjach w światowych rankingach miejsc sprzyjających prowadzeniu biznesu, rzeczy, które wkurzają przedsiębiorców jest bez liku. Otwartym pozostaje jednak pytanie: które najbardziej?
 • To nie jest kraj dla małych i średnich przedsiębiorców - mówi Władysław Frasyniuk, działacz "Solidarności" w czasach PRL, potem polityk, a dziś przedsiębiorca. W rozmowie z "Dużym Formatem" utyskuje na rząd Donalda Tuska i polską rzeczywistość, która jego i innych prowadzących własne biznesy zmusza do kombinowania.
 • Każdy przedsiębiorca wie, że jeśli chce coś osiągnąć, to powinien się rozwijać. Często jednak na przeszkodzie stoi brak środków. Warto poszukać wtedy różnych możliwości finansowania. Jedną z nich jest kredyt technologiczny, o którym warto dowiedzieć się więcej.
 • Samozatrudnieni niepotrzebnie płacą bankom za firmowe konta
  Osoby prowadzące samodzielną działalność gospodarczą niepotrzebnie płacą bankom za prowadzenie kont firmowych. Polskie prawo nie narzuca samozatrudnionym takiego obowiązku. To banki wymagają od właścicieli firm, by zakładali takie rachunki.
 • Masz pomysł, nie masz pieniędzy? Poproś o pomoc anioła
  Banki nie chcą dawać kredytów ludziom z dobrym, lecz ryzykownym pomysłem na biznes. Co więc pozostaje? Tylko "aniołowie biznesu", czyli bogaci ludzie, którzy pomogą rozwinąć firmę. Nie ma jednak nic za darmo. Nie robią tego jednak z dobrego serca.