• Podsumowujemy pomysły Donalda Tuska dla przedsiębiorców
  Przeanalizowaliśmy pomysły ekipy Donalda Tuska na wsparcie przedsiębiorczości w 2014 r. Wiele z nich to kosztowne ciekawostki. Plankton, z którego nic nie wynika. Najatrakcyjniejsze są te z obszaru podatkowego.
 • To nie jest kraj dla małych i średnich przedsiębiorców - mówi Władysław Frasyniuk, działacz "Solidarności" w czasach PRL, potem polityk, a dziś przedsiębiorca. W rozmowie z "Dużym Formatem" utyskuje na rząd Donalda Tuska i polską rzeczywistość, która jego i innych prowadzących własne biznesy zmusza do kombinowania.
 • Pracownicy pochyleni nad wspólnym projektem
  Choć małe firmy mają olbrzymi potencjał i mogą uratować kraj przed kryzysem, są obarczane absurdalnymi obowiązkami.
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak
  21 kwietnia premier Donald Tusk oraz ministrowie gospodarki i skarbu lecą z misją gospodarczą do Arabii Saudyjskiej. Cel? Znalezienie kupców na część z 300 spółek przeznaczonych do prywatyzacji w latach 2012-2013. Saudyjczycy są zainteresowani ofertą.
 • Posiedzenie Rady Ministrów
  Firmy zgłaszają coraz poważniejsze roszczenia. Budowniczy dróg żądają 3 mld zł. Podwykonawcy na Stadionie Narodowym – 100 mln zł.
 • Przedsiębiorcy drżą ze strachu. Rząd znów chce im pomóc
  Przedsiębiorcy mogą zacząć się bać. Rząd znów obiecuje, że im pomoże w zakładaniu firm. Tym razem władze rezygnują z kolejnych prób wprowadzenia "jednego okienka" i chcą stworzyć specjalną internetową platformę. Tym razem urzędnicy obiecują, że nie będzie żadnych problemów.