• Mężczyzna w pudełku
  Tyrający od rana do nocy, na śmieciówkach lub jednej czwartej etatu. Jedni z najtańszych w Europie. Wynajęci lub przekazani. Bez szans na podwyżkę, prędzej odejdą, niż zasłużą na awans. Pracownicy z outsourcingu
 • Polskie banknoty
  Osobom prowadzącym działalność gospodarczą tak samo, jak osobom pracującym na etacie, przysługuje prawo do zasiłku chorobowego oraz macierzyńskiego. Od 1 stycznia 2016 roku obowiązują nowe zasady ustalania wysokości tych świadczeń. Już nie tak łatwo będzie uzyskać najwyższą kwotę zasiłku.
 • Marcin Hadaj
  Jeśli rząd PiS zrealizuje zapowiedzi objęcia pełną składką ZUS osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, będzie to rzecz bez precedensu. Będzie to największy zamach na pieniądze polskich rodzin, jaki kiedykolwiek miał w naszym kraju miejsce. Nawet komuniści w latach 50. nie kradli tak, jak okraść zamierza Polaków ich własny rząd.
 • Ewa Minge
  "Szkolnictwo zawodowe - ono kompletnie leży, służba zdrowia - to jest już science fiction, a ZUS i system emerytalny - czysta paranoja" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Ewa Minge, polska projektantka, która zrobiła międzynarodową karierę.
 • Urzędniczka podpisuje dokument
  Firmy chętnie zatrudniają na umowy-zlecenia i dzieło, bo odprowadzają mniej składek państwu. Pracownicy dają się skusić, bo więcej dostają na rękę. Komu się opłacają śmieciówki, a kto na nich traci?
 • O ile wzrośnie składka ZUS w 2015 roku?
  Jeśli jesteś przedsiębiorcą, prawdopodobnie nie cieszysz się, płacąc co miesiąc składkę ZUS. Od 1 stycznia będziesz mieć jeszcze mniej powodów do radości. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2015 roku ściągnie od ciebie jeszcze większą składkę. Tak wynika z przyjętego przez rząd projektu budżetu na kolejny rok.
 • Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne
  Zakładanie firmy tuż przed porodem i opłacanie tylko przez miesiąc wysokich składek na ubezpieczenie chorobowe nie zapewni już otrzymania świadczeń w wysokości kilku tysięcy złotych.
 • W ubiegłym roku działalność gospodarczą zawiesiło prawie 100 tys. firm
  W ubiegłym roku działalność gospodarczą zawiesiło prawie 100 tys. firm. To aż o 59 proc. więcej niż w 2011 r. – wynika z danych urzędowego rejestru podmiotów gospodarki REGON, czyli oficjalnego spisu firm prowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny.
 • Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne
  Resort pracy chce uszczelnić lukę w prawie, która pozwala przyszłym matkom dostawać ponad 7,5 tys. zł brutto miesięcznie zasiłku macierzyńskiego - donosi "Gazeta Wyborcza".