• USA Chiny
  Czołowe amerykańskie firmy sektora IT pomogły Chinom w tworzeniu wszechobecnego systemu inwigilacji i kontroli społeczeństwa – wynika z raportu grupy reporterów śledczych opublikowanego w środę przez dziennik "Wall Street Journal".
 • USA vs. Chiny
  Biznes nie może ignorować amerykańsko-chińskiej zimnej wojny, ponieważ międzynarodowe firmy mają najwięcej do stracenia w "rozwidlonym świecie" - pisze w poniedziałkowym komentarzu redakcyjnym "Financial Times".
 • Huawei
  Huawei traktuje Polskę jako jeden z 20-tu najważniejszych dla tego koncernu krajów na świecie i chce stworzyć w Polsce alians firm dysponujących infrastrukturą do szybszego i relatywnie tańszego stworzenia ogólnokrajowej sieci szerokopasmowej, poinformował prezes Huawei Polska Jungfeng Li. Koncern chce tworzyć z polskimi kooperantami ekosystem wspólnego wzrostu.
 • Prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju
  Polska jest największym partnerem handlowym Chin w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2014 roku obroty między naszymi krajami wzrosły o 16 %. Wciąż jednak utrzymuje się niekorzystne dla naszego kraju saldo wymiany handlowej z Chinami. O możliwościach poprawy tego wyniku w Szanghaju na Polsko-Chińskim Forum Gospodarczym z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, mają dziś rozmawiać polscy biznesmeni.
 • Antyjapoński protest w Chinach
  Japońskie koncerny poinformowały o wznawianiu produkcji w swych placówkach w Chinach, które zawiesiły działalność w następstwie antyjapońskich protestów i towarzyszących im aktów przemocy, do jakich doszło w tym kraju pod koniec ubiegłego tygodnia.
 • Chińska fabryka
  Gwałtowny wzrost kosztów pracy w Chinach, a także kryzys w strefie euro - to główne przyczyny wycofywania się z Chin inwestorów. Już połowa firm tajwańskich wstrzymała swoje inwestycje.
 • Chińczycy już wiedzą, w co zainwestują swoje gigantyczne rezerwy walutowe. Firmy z Państwa Środka biorą na celownik europejskie przedsiębiorstwa i szykują się na zakupy.
 • Wielki mur, zdjęcie ilustracyjne
  Chiny już nie są rajem dla światowych koncernów. Rosną koszty pracy, kraj staje się coraz bardziej nowoczesny i nie da się produkować za grosze. Nic więc dziwnego, że wiele firm ucieka z Chin i przenosi produkcję z powrotem na Zachód.
 • Polskie firmy mięsne wchodzą na chiński rynek
  Polskie firmy mięsne szykują się do wejścia na chiński rynek - informuje "Puls Biznesu".Czekają jeszcze na zarejestrowanie na stronach internetowych służb chińskich, co ma nastąpić w najbliższych dniach.
 • Chińczycy podrobili sklepy Apple'a
  To, że w Chinach sprzedaje się  piracki sprzęt elektroniczny, to rzecz normalna. Jednak podrabianie sklepów Apple'a, to już niezwykła bezczelność piratów. Przestępcy wpadli, bo fałszywy salon rozpoznała turystka. I to tylko dlatego, że piraci nie dopilnowali drobnych szczegółów.