• Rosyjska gospodarka
  Filie i oddziały firm spoza Federacji Rosyjskiej mają już tylko dwa tygodnie, by zdobyć nowe zezwolenia na działalność. A wymogi co do potrzebnych dokumentów zmieniają się niemal codziennie. Część spółek może nie zdążyć.
 • Wzrost
   Główny Urząd Statystyczny podał finalną informację o wzroście gospodarczym w trzecim kwartale. W ujęciu rocznym PKB wzrósł o 3,3 procent.
 • Rosnące słupki z monet
  Blisko 300 miliardów dolarów zainwestowano w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat. Najwięcej pieniędzy ulokowali u nas Amerykanie - wynika z szacunków Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Na kolejnych miejscach są Niemcy, Francja i Włochy.
 • Wskaźnik wzrostu - zdjęcie ilustracyjne
  Połowa Polaków uważa, że za wzrost gospodarczy odpowiada rząd – wynika z badań DGP i instytutu Homo Homini.
 • Firmy mają na kontach 183 mld zł
  Polskie firmy jeszcze nigdy w historii nie miały tyle na kontach. Według danych NBP na koniec października było to 183 mld zł. Obrosły w gotówkę, bo nie inwestowały. Zdaniem ekonomistów szykują się na kryzys - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • W pierwszych sześciu miesiącach tego roku polskie firmy zarobiły na czysto 56,2 mld zł
  W pierwszych sześciu miesiącach tego roku polskie firmy zarobiły na czysto 56,2 mld złotych. To wynik o ponad 34 proc. lepszy niż przed rokiem – wynika z najnowszych analiz GUS. Jednak ekonomistów to nie cieszy. – Firmy śpią na gotówce, zamiast ją inwestować. To może wpędzić gospodarkę w kłopoty – ostrzegają.
 • Wiceszef "DGP" Marcin Piasecki
  To niestety nie jest najlepsza wiadomość. Jak wynika z danych NBP, polscy przedsiębiorcy niespecjalnie palą się do inwestowania, a inwestycje firm to przecież jeden z motorów wzrostu gospodarczego - pisze Marcin Piasecki.
 • Zagraniczne firmy dały pracę tysiącom Polaków
  Zagraniczni inwestorzy stworzyli w Polsce ponad 12 tysięcy miejsc pracy - wynika z raportu jednej z firm konsultingowych. To jeden z najlepszych wyników w Europie. Najwięcej stanowisk zawdzięczamy amerykańskim koncernom.