• Jeroen Oerlemans
    Znany holenderski fotoreporter Jeroen Oerlemans został zastrzelony w niedzielę w Syrcie, na północy Libii, przez snajpera, najpewniej należącego do Państwa Islamskiego (IS). Oerlemans w 2012 roku przez tydzień przebywał w niewoli u dżihadystów w Syrii.
  • MSZ zapewnia, że robi wszystko, by doprowadzić do uwolnienia Marcina Sudera, polskiego fotoreportera porwanego w lipcu w północnej Syrii. Wiceminister spraw zagranicznych Bogusław Winid podkreśla, że do uprowadzenia doszło na wyjątkowo niebezpiecznym terytorium. Ma jednak nadzieję, że starania resortu zakończą się sukcesem.
  • Prokuratura
    Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie uprowadzenia polskiego fotoreportera w Syrii. Dariusz Ślepokura, rzecznik prasowy prokuratury poinformował, że w razie potrzeby do Syrii zostanie wysłany polski prokurator.
  • Walki w syryjskim mieście Aleppo
    Polski fotoreporter Marcin Suder został porwany w Syrii. Według ostatnich informacji podanych przez MSZ, uprowadziło go około 15 uzbrojonych mężczyzn. Chaos panujący w ogarniętym wojną domową państwie powoduje, że potencjalnych winowajców trudno typować. Postanowiliśmy jednak sprawdzić, które z syryjskich organizacji byłyby do tego zdolne.