• Ukraina dostanie kredyty w dolarach od MFW
  Kredyty w wysokości od 14 do 18 miliardów dolarów, a w sumie nawet 27 miliardów dolarów międzynarodowej pomocy dla Ukrainy - wszystko w ciągu dwóch lat. Takie są efekty porozumienia między Międzynarodowym Funduszem Walutowym a władzami w Kijowie.
 • Dolar
  Międzynarodowy Fundusz Walutowy po raz pierwszy głośno przyznał się do popełnienia błędu. Do tej pory unikał rozliczania się z konsekwencji narzucanych przez siebie programów pomocowych, które przynosiły więcej szkód niż pożytku
 • Euro
  Mogłoby się wydawać, że kryzys w strefie euro to problem Starego Kontynentu. A jednak nawet Japonia martwi się złym stanem finansów w Europie. Dlatego Tokio rozważa przekazanie 50 miliardów dolarów Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu. Na pomoc strefie euro.
 • Wielki wyścig o kontrolę nad MFW. Odpadł znany kandydat
  Tylko dwie osoby zostały w walce o fotel szefa MFW. Trzeci kandydat został zdyskwalifikowany. Zarząd instytucji uznał, że nie spełnia ważnego warunku, który jednak nie ma nic wspólnego z kompetencjami, czy wykształceniem.
 • Francusko - meksykańska wojna o szefa MFW
  Dziś zacznie się wielka wojna o fotel prezesa MFW. Choć kandydatów jeszcze można zgłaszać, w wyścigu i tak liczyć się będą dwie osoby - szef banku centralnego Meksyku, Agustin Carstens i szefowa resortu finansów Francji, Christine Lagarde. Zwycięzcę walki poznamy jeszcze w tym miesiącu.