• Polski złoty, pieniądze
  Związek Banków Polskich (ZBP) uważa, że termin wejścia w życie 1 listopada 2019 r. projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeniesieniem środków z otwartych funduszy emerytalnych (OFE) na indywidualne konta emerytalne (IKE) jest terminem zbyt krótkim, mogącym spowodować istotne zawirowania na rynku i generującym duże ryzyko prawne po stronie uczestników rynku. 
 • Mateusz Morawiecki
  Wkrótce się rozstrzygnie, czy przed wyborami ruszy proces mający doprowadzić do reprywatyzacji pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych.
 • ZUS czy OFE, a może skarbonka
  Zainteresowanie zapisywaniem się do Otwartych Funduszy Emerytalnych wciąż niewielkie. Od 1 kwietnia Polacy mogą decydować gdzie mają być gromadzone ich składki na przyszłą emeryturę. Mają wybór OFE i ZUS albo tylko ZUS.
 • Rząd założył, że po wprowadzonych zmianach połowa Polaków przejdzie do państwowego ubezpieczyciela. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, budżet w 2014 roku zyska 9 miliardów złotych.
 • Unia bije w Polskę: Złamaliście unijne prawo
  Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w środę, że Polska naruszyła ustanowioną traktatem UE swobodę przepływu kapitału i tym samym złamała unijne prawo, ograniczając możliwość inwestowania Otwartych Funduszy Emerytalnych za granicą.
 • Fundusz "sztucznie" pompował wyniki
  KNF interweniuje w sprawie zawyżania wartości jednostek funduszy emerytalnych. Jeden z funduszy musiał skorygować swoje zyski i mocno spadnie w rankingu OFE. Zmiany dotykają też innych funduszy, w których konta ma 15,5 mln Polaków - napisała "Rzeczpospolita".
 • Premier ogłosił, co będzie z pieniędzmi dla OFE
  Składka przekazywana do Otwartych Funduszy Emerytalnych spadnie z 7,3 proc. do 2,3 proc. na początku, a docelowo do 3,5 proc. Donald Tusk, przedstawiając decyzję rządu, podkreślił, że dzięki niej do 2020 roku Polska będzie musiała pożyczyć o 190 mld zł mniej.
 • Oto najlepsze OFE w Polsce
  Któremu OFE powierzyć nasze pieniądze? Jest nowy ranking, który podsumowuje działalność funduszy emerytalnych w Polsce. Kto wygrał? W zestawieniu są duże zmiany.