• Komputer laptop w świecie wirtualnym - wyobrażenie internetu
  Najlepsi hakerzy świata znaleźli się na liście płac Google'a. Amerykański koncern uruchomił bowiem Projekt Zero. Celem nowej inicjatywy amerykańskiego koncernu jest dokładne przeczesanie programów konkurencji.
 • Google
  Do firmy spływają wnioski z Polski o wymazanie danych osobowych. Nie wszystkim chętnym się to jednak udaje. Pierwsze skargi na wyszukiwarkę trafiły do GIODO. Najszybciej usuwane są wpisy z mową nienawiści i rasizmem.
 • Google
  70 tysięcy Europejczyków złożyło już wnioski do Google o to by informacje o nich usunął z wyników wyszukiwania. Jednak nie wszystkim się to udaje. Testujemy na własnej skórze jak i czy działa ten mechanizm.
 • Facebook
  Parlament Europejski w trybie ekspresowym nadrabia zaległości dotyczące ochrony naszych danych osobowych w internecie, a przy okazji chce zmusić amerykańskie giganty, m.in. Google’a i Facebooka, do działania według prawa stanowionego na naszym kontynencie. Słusznie chce nałożyć prawny kaganiec na firmy zarabiające krocie na aktywności internautów w sieci, a raczej na śladach, jakie w niej pozostawiają.
 • Vint Cerf
  Vint Cerf, jeden z twórców internetu, odwiedził Polskę. W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego amerykański informatyk wygłosił wykład pod tytułem "Internet wczoraj, dziś i jutro". Cerf opowiadał o tym, jak powstawała globalna sieć, oraz jakie wyzwania stawiają ludzkości nowoczesne technologie.
 • Haker
  Giganci internetu łączą siły w słusznej sprawie. Google i Microsoft tak zmienią ustawienia wyszukiwarek, by znacznie trudniej było odnaleźć w sieci dziecięcą pornografię.
 • Google - zdjęcie ilustracyjne
  W internecie trwa rewolucja. W wyniku zmian wprowadzanych przez Google strony, po których dziś surfujemy, mogą być zupełnie inne niż te, na których bywaliśmy dotychczas. Choć szukamy dokładnie tego samego, co wcześniej. Biznes ma tylko jedno wyjście – dostosować się.
 • Wyszukiwarka Google
  Przepisy nie przewidują prawa do bycia zapomnianym w internecie - uznał rzecznik generalny w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w precedensowej sprawie.
 • Wyszukiwarka Google
  Przepisy nie przewidują prawa do bycia zapomnianym w internecie - uznał rzecznik generalny w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w precedensowej sprawie.
 • Internet
  Żadnej innej firmie, tak jak Google’owi, nie udało się doprowadzić do perfekcji sztuki wmawiania klientom, że wszystko, co robi, czyni dla ich dobra. Od lat kupujemy to bez mrugnięcia okiem. Jaką cenę płacimy?