• Google
  Amerykańskie media ujawniły, że koncern zbiera dane medyczne pacjentów w USA. Nie byli oni o tym informowani.
 • Google
  Nie trzeba już będzie samemu pamiętać o usuwaniu historii naszych wyszukiwań w Google. Firma wprowadza bowiem możliwość ustawienia automatycznego usuwania danych po upływie pewnego czasu.
 • Giganci branży internetowej zgarnęli okrągłe sumy od amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. NSA "refundowała" im koszty  kontrowersyjnego programu zasysania poufnych danych użytkowników Facebooka, właścicieli kont Yahoo, Google'a czy Microsoftu z całego świata. NSA płaciła za to miliony dolarów. W jej przepastnym budżecie nie był to duży wydatek. Inaczej byłoby w Polsce. Czy nasze służby stać na polska wersję PRISM?
 • 2,5 mld internautów, 38 proc. światowego budżetu na reklamę, 633 mln stron internetowych. A wśród tego ponad 20 mln polskich internautów, którzy średnio spędzają w sieci ponad 18 godzin tygodniowo. Ale ile tak naprawdę wiemy o tym, czym jest ta cała sieć...
 • Google słono zapłaci za fantazje swego pracownika
  Google naruszył kanadyjskie przepisy o ochronie danych - uznał urząd zajmujący się ochroną danych osobowych w Kanadzie (Privacy Commissioner). Firma nielegalnie gromadziła prywatne e-maile i hasła.
 • Jak Google zarobi na naszych danych
  Google przejął właśnie 19. spółkę w tym roku. Internetowy gigant przejął właśnie Jambool, firmę pozwalającą na tworzenie wirtualnych systemów płatniczych, wykorzystywanych w serwisach społecznościowych, grach i aplikacjach. Koncern szuka sposobów umocnienia się na rynku. Jeden z nich to handel naszymi danymi.