• Fake News
  Kontrowersyjne przepisy dotyczące fake newsów obowiązują od środy w Singapurze. Za rozpowszechnianie w internecie nieprawdziwych wiadomości grozi nawet 10 lat więzienia; ustawę tę krytykują organizacje broniące wolności słowa.
 • Donald Trump
  Prezydent USA Donald Trump ostrzegł we wtorek firmy internetowe i media społecznościowe Google, Facebook i Twitter, by "uważały na to, co robią". Wcześniej tego dnia Trump oskarżył Google'a, że ukrywa informacje na jego temat przygotowane przez "uczciwe media".
 • Skype
  Jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych nie działał całą dobę. Usterka dotknęła miliony osób na całym świecie. Przez cały dzień nie byli w stanie połączyć się z innymi użytkownikami aplikacji Skype.
 • Klawiatura komputera
  Blokada światowych serwisów Google, Facebook i Twitter, która miała być wprowadzona w Rosji od drugiej połowy 2016 roku, najprawdopodobniej zacznie obowiązywać już od 1 stycznia 2015 roku. Pisze o tym na swoim blogu na portalu radiostacji 'Echo Moskwy"" znany rosyjski twórca projektów internetowych Anton Nosik
 • Jak wejść do Twittera bez internetu? Egipcjanie już wiedzą
  Twitter i Facebook - to dzięki nim egipscy demonstranci skrzykiwali się, organizowali manifestacje i protesty. I właśnie dlatego jednym z pierwszych ruchów władz było odcięcie dostępu do sieci. Jednak okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy wiele determinacji i drobna pomoc światowego giganta internetowego.